Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z tenistky je belgická hrdinka

8 2003
Brusel - Justine Heninová-Hardenneová se opět dostala do hledáčku belgických médií. Vítězství v US Open jí zajistilo opět místo na titulních stranách tamních novin. Média tenistku po triumf v New Yorku oslavují jako královnu a tvrdí, že by měla brzy převzít od své krajanky Kim Clijstersové, kterou ve finále stejně jako na French Open porazila, místo světové jedničky.

Francouzsky píšící list La Libre Belgique věnoval fotografii slavící tenistky s titulkem "Justine, královna New Yorku" celou polovinu titulní strany. Obrovské snímky Heninové s vítěznou trofejí přinesly i další listy.

Oslavnými ódami na adresu francouzsky hovořící valonské hráčky nešetřily ani noviny vycházející ve vlámštině, které jinak straní spíše Clijstersové. "Je takřka nevyhnutelné, aby Heninová převzala vedoucí místo v žebříčku WTA. A bude to tak správně díky tomu, jaké výkony letos předváděla a jak hrála v newyorském finále. V současnosti je Heninová nejlepší tenistkou," napsal list Het Laatste Nieuws.

Mezi Belgičany byly reakce umírněnější než při červnovém vítězství Heninové nad Clijstersovou na French Open, které vyvolalo ohromnou víkendovou oslavu v celé zemi. Tehdejší první grandslamový titul pro Belgii, který pomohl zmírnit napětí mezi Vlámy a Valony, označil premiér Guy Verhofstadt za "historický moment". Tentokrát se reakce obešly bez velkých slov.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze