Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z Odložila mívala Špotáková špatný pocit, pak házela výkony roku. A letos?

DOMA JE DOMA. Barbora Špotáková se těší na Julisku, kde pravidelně hází svoje nejlepší výkony. | foto: ČTK

2 2010
To je kontrast: v Ostravě na Zlaté tretře jí to nejde, nevyhrála tam od roku 2007. A v Praze hází pravidelně ty nejlepší výkony roku. Sama bych chtěla vědět, co s tím, dumá oštěpařka Barbora Špotáková před memoriálem Josefa Odložila.

Na Julisce se představí už počtvrté v řadě.

"Loni tu předvedla 68,23 metru, nejdelší hod sezony. Rok předtím před olympiádou v Pekingu zase maximum 68,81 metru, které je dodnes rekordem mítinku," vypočítává jeho ředitel Miroslav Ševčík.

V pondělí 14. června v sedmnáctém ročníku se čeká zase špičkový výkon.

Odložilův memoriál

14. června na stadionu Juliska

od 14 hodin žákovské závody, v 16 hodin začíná Dukla mítink, hlavní program memoriálu startuje v 17 hodin

vstup je zdarma

"Na závod se těším, snad budu dobře naladěná z Diamantové ligy v Římě," povídala světová rekordmanka. "Vždycky jsem si myslela, že se na Julisce nehází dobře, ale metry moje pocity vždycky vyvrátily."

Možná proto, že na pražský mítink nemívala nikdy ideální přípravu. Pak se ráno probudila a cítila: Dnes to nepůjde.

"Jenže jsem vždycky hodila dobře," říkala Špotáková. "Snažím se vždycky stejně, ale výsledky v Ostravě a Praze jsou tak rozdílné. Nechci si Tretru pamatovat jako mítink z hororu, ale asi platí, že doma je doma."

Snad ji tentokrát nebude omezovat bolavá achilovka. Kvůli ní byl ohrožen i start v úvodním mítinku Diamantové ligy v Dauhá.

"Zlepšilo se to, už před Ostravou," oddechla si. "Je to optimistický výhled do sezony, bolest se pomalu ztrácí, ale musím na té noze pořád pracovat."

V neustálém zápřahu je i organizační tým závodu, na mítink připravil dvanáct disciplín: pět ženských, sedm mužských, hlavním závodem je Memoriál Josefa Odložila na 1500 metrů.

"Ten zase konečně slibuje útok na maximum mítinku, poprvé by mohl běžet Jakub Holuša," těšil se Ševčík. "Rychlostní předpoklady má a má naběháno i na patnáctku. Je jen otázka taktiky, aby někde nezaspal."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze