Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z Nymburku se chtějí čeští basketbalisté odrazit do Evropy

Čeští basketbalisté před přípravným kláním v Polsku. | foto: PZKosz / Andrzej Romaňski

22 2014
Basketbalová reprezentace mužů našla přes léto své sídlo v Nymburce. Odehraje tam celou kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2015. V pondělí se národní tým sešel před dalším přípravným blokem, čeká ho mezinárodní turnaj v Rusku. Pak se vrátí zpět do Nymburka, kde ještě před startem kvalifikace odehraje přátelské zápasy s Nizozemím.

„Já osobně jsem rád, že máme letos reprezentační centrum v Nymburce. Bydlím v Poděbradech, z logistického hlediska je to pro mě příjemné,“ netají se spokojeností Jiří Welsch, hráč mistrovského Nymburka a jeden z nejzkušenějších reprezentantů.

Duely v Nymburce

ČR - Nizozemsko 2. 8.
přípravný zápas, neveřejný

ČR - Nizozemsko 3. 8.
přípravný zápas

ČR - Portugalsko 13. 8.
kvalifikace ME

ČR - Maďarsko 17. 8.
kvalifikace ME

ČR - Gruzie 20. 8.
kvalifikace ME 

V minulých letech volil národní tým za domácí prostředí Opavu či Chomutov. Letos padla volba na nymburské sportovní centrum i proto, že se družstva ujal izraelský kouč Ronen Ginzburg, bývalý dlouholetý trenér Nymburka.

„Ve hře byla i jiná varianta, ale já jsem z logických důvodů preferoval za domácí prostředí Nymburk,“ prozradil Ginzburg. „Dobře to tu znám a řada reprezentantů v místním týmu působí. I fanoušci nám pomohou.“

V kvalifikačních zápasech by se měly představit i obě největší hvězdy současného českého basketu. Tomáš Satoranský z Barcelony a Jan Veselý, jenž čerstvě míří z NBA do Fenerbahce Istanbul. První utkání o postup na mistrovství Evropy se hraje 13. srpna proti Portugalsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze