Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z naší hry mám dobrý pocit, říká nový kapitán zlínských volejbalistů

Marek Tomáš ze Zlína | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

7 2010
S novým kapitánem vstupují do sezony zlínští volejbalisté. Petra Jakubíčka, který odešel do Havířova, nahradil smečař Marek Tomáš, jenž v klubu začíná třetí sezonu.

"Pro mě se tím nic nemění. Stejně jako předtím se z pozice staršího hráče snažím mladší kluky vést," poznamenal 37letý Tomáš, který tvoří spolu s univerzálem Krbou hlavní útočnou osu.

Působíte také jako hrající asistent trenéra. Jak výrazně doplňujete hlavního kouče Macka?
Není konkrétně dané, co mám na starosti. S Přemou Obdržálkem (další hrající asistent – pozn. aut.) jsme mezi klukama denně. Předáváme jim svoje poznatky, protože trenér nemůže vidět všechny chyby. Ale snažíme se komunikovat ve třech lidech.

Jaký dojem ve vás zanechala příprava?
Podle výsledků nevypadala moc dobře, turnaje jsme moc nevyhrávali. Ale výkony měly stoupající tendenci, měl jsem z nich velmi dobré pocity. Hlavně při přechodu do haly bylo vidět zlepšení a sehrávání se.

S jakými ambicemi tedy do soutěže vstoupíte?
Byli bychom rádi, kdybychom pokračovali ve zlepšujícím se trendu. V mé první sezoně jsme skončili sedmí, pak šestí. Bude skvělé, když se zase posuneme. Mančaft je ustálený a nic nenaznačuje, že bychom měli být horší než loni.

Na poslední chvíli jste získali reprezentačního nahrávače Petra Zapletala. S ním budete silnější, ne?
Musí se začlenit do týmu. Je to zkušený hráč, nemělo by to trvat dlouho. Jen si vyjasníme nějaká pravidla, bude to rychlé. Ale s mladým Janouchem jsme se během uplynulých dvou měsíců sehráli, klape to výborně.

Základní část nabídne víc zápasů než v minulých sezonách. Vyhovuje vám to?
Ano. Radši hraju, než trénuju. Líbí se mi také staronový systém bodování, který se používá v Itálii nebo Polsku. Je spravedlivější.

Sezonu zahájíte u nováčka z Odoleny Vody. Jde o hodně nepříjemného soupeře na úvod?
Začátek je vždycky těžký, každý je nahecovaný. Navíc soupeř nemá v kádru žádné otloukánky, ale zkušené hráče. Přesto se na první kolo těším.Najdete na iDNES.czmobilní verze