Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z fotbalisty golfistou aneb Úspěch se zrodil na Floridě

Lukáš Lizánek, vítěz Waidhofen Partner Trophy 2010. | foto: Antonín Krčmář

12 2010
Vítězství ve Waidhofen Partner Trophy, za něž získal 55 tisíc korun, vyneslo Lukáše Lizánka na druhé místo ve finančním žebříčku české profesionální golfové série. Na rakouském hřišti zopakoval devětadvacetiletý hráč GC Líšnice své loňské vítězství a znovu potvrdil, jak mu prospívá pobyt na Floridě.

Loni vyhrál po návratu ze zámoří tři ze čtyř úvodních turnajů domácího okruhu. Letos si pobyt v Saratose zopakoval už počtvrté a vypadá to, že mu svědčí. "Letos se to opravdu povedlo," vrátil se o měsíc a víc zpět po své pondělní výhře.

V zámoří vyjednal Lizánkovi možnost trénovat známý, jeden ze dvou českých společníků tamní firmy. "Dělám to systémem půl na půl. Měsíc a půl jsem tam sám, měsíc a půl jsem tam s klienty a věnuju se jim. Jinak bych to samozřejmě nezaplatil," ozřejmuje trenér golfu ze Zbraslavi.

Lukáš Lizánek, druhé kolo Waidhofen Partner Trophy 2010.

Přestože se věnuje této profesi, svou kariéru chce ještě rozvíjet. "Doma učím denně, někdy pět hodin, někdy jen dvě. Když vím, že se chci věnovat sám sobě, tolik si rozvrh nenacpu," přibližuje vysoký a statný golfista.

order of merit czech pga tour 2010

(v korunách)

1. Horsky 80 000

2. Lizánek 72 000

3. Nový 55 000

4. Skalle 49 000

5. Schovánek 35 833

6. P. Skopový 33 900

Možnost trénovat a hrát v jednom z amerických golfových rájů je pro některé jeho klienty odměnou: "Zvu je tam, protože přes sezonu spíš hraju, a tak nemáme možnost si spolu zahrát. Na Floridě strávíme týden, nebo čtrnáct dní, utužíme vztahy."

Zpátky do Česka přiletěl Lizánek 15. dubna. V prvním turnaji Pilsner Urquell Czech PGA Tour ve Mstěticích skončil na děleném šestém místě. Autor loňského rekordního kola na tamním hřišti (65 ran) a také autor hole-in-one z turnaje na Nové Americe má letos v plánu i zahraniční starty.

Nejlepší trojice z Waidhofen Partner Trophy 2010 (zleva): Viktor Skalle, Lukáš Lizánek, Petr Skopový.

"Vypadá to, že seženu nějakého partnera, tak bych chtěl odehrát víc turnajů EPD Tour. Samozřejmě usilovat o kartu na Čeladnou a na podzim zase zkusit kvalifikace na European tour," shrnul Lizánek, jenž učí pro Golf resort Zbraslav.

Náhlý konec ve Viktorce

Mohl být přitom reprezentantem v judu, nebo oblékat červenobílé pruhy fotbalové Viktorie Žižkov. V mládežnických kategoriích se řadil mezi nadějné útočníky.

"Fotbal jsem miloval stejně jako teď golf. Ale v dorostu se pak děly divné věci. Měl jsem už trénovat s áčkem dospělých, ale trenér dorostu Siva mi fotbal znechutil a prakticky ze dne na den jsem skončil", vrací se už bez zášti ke své sportovní minulosti.

A tak přišel na Zbraslav za golfem: "Jsem tam od vzniku klubu, pro Honzu Gregora jsem učil rok a půl jako cvičitel, to mě bavilo, tak jsem přestoupil k profesionálům. Ani jsem nepřemýšlel o tom, že budu víc hrát."Témata: Profesionálové
Najdete na iDNES.czmobilní verze