Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z Drymlů budou v Anglii soupeři

21 2004
Pardubice - Letos týmoví kolegové, za rok soupeři. Cesty bratrů Drymlů se na britských ostrovech rozcházejí. Zatímco starší Aleš bude v prestižní anglické plochodrážní lize nadále hájit barvy Peterboroughu, mladší Lukáš mění působiště. "V Peterboroughu jsem už nechtěl zůstat. Letos se mi tam nelíbilo, pořád jsme se o něčem dohadovali," prohlásil pardubický plošinář.

Letošní sezonu neměl zrovna vydařenou. Potýkal se s technickými problémy a brzdila ho i zranění. Kvůli tomu klesl jeho bodový průměr, který je důležitým měřítkem pro získání angažmá.

„Na příští rok jsem pro kluby výhodný. Mám bodový průměr jen 6,15,“ uvedl mladší z Drymlů. „Promotéři klubů se o mě zajímali.“

Rázem měl na stole řadu nabídek a mohl si vybírat. Zvolil si Oxford, který byl jeho i Alešovým prvním působištěm v britské Elite League. S klubem už podepsal smlouvu.

„Vybral jsem si tu nejlepší nabídku,“ podotkl jezdec, který bude v příštím roce usilovat o návrat do Grand Prix.

Nejde do neznáma. Byť se v Oxfordu změnilo vedení klubu, tamní prostředí důvěrně zná. Působil tam tři roky a s týmem dokázal vyhrát i ligovou soutěž.

„Cítím se tam velice dobře. Už se do Oxfordu těším,“ prohlásil Dryml. „V klubu panuje domácí atmosféra, bydlíme poblíž a znám se i s fanoušky.“ Právě jejich zájem ve chvíli, kdy klub lanařil mladšího z Drymlů, byl hodně důležitý. „Fanoušci mě sami kontaktovali. I proto jsem se rozhodl do Oxfordu vrátit,“ poznamenal Dryml, který se do svého bývalého působiště vrací oklikou přes Poole, s nímž také získal titul, a Peterborough.

Při jeho rozhodování však byla důležitým kritériem i dráha. Oxfordský ovál patří k jeho oblíbeným, daří se mu na něm. „Dráha je náročná, ale je to typ, který mi vyhovuje,“ řekl Lukáš Dryml. „Ovál je úzký, malý a za roh, jak se říká. Jezdec musí být agresivní v zatáčkách a především musí dobře startovat, protože se tam špatně předjíždí. A já potřebuji starty zlepšit. Mělo by mi to pomoci.“

Ve svém novém týmu by se měl potkat se zajímavými jezdci. Lídrem bude Američan Greg Hancock. „Je to vynikající parťák,“ podotkl Dryml. „Podle mne je to jeden z nejlepších týmových jezdců.“

Proslýchá se, že by se do britské ligy měl vrátit i Hancockův krajan Billy Hamill. A měl by jezdit právě za Oxford. „Slyšel jsem o tom. S Gregem jsou jako dvojčata,“ řekl Dryml.

Zbytek sestavy by měli tvořit Dánové Iversen a Madsen a mladý Australan McGowan. „Věřím, že to bude v Oxfordu dobré a že se mi bude znovu dařit,“ prohlásil mladší z Drymlů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze