Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z černého dne vytěžil Renault bod

14 2003
Monza - Po prvním kole to v Monze vypadalo pro stáj Renault hodně špatně. Jarno Trulli se sice pral o druhou příčku, ale v polovině okruhu musel mimo trať. Fernando Alonso byl nucen po kolizi s Josem Verstappenem krátce po startu zajet hned do depa. Mladý Španěl však opět zajel heroickou jízdu, která byla v cíli korunována jedním bodem za osmou příčku.

Okamžiky slávy Jarna Trulliho byly skutečně krátké. Po startu se zařadil na třetí příčku a jednu chvíli dokonce útočil na druhé místo Juana Pabla Montoyi. Po několika desítkách sekund však pro něj velká cena Itálie kvůli poruše monopostu skončila. „K dnešku toho nemám moc co říct. Podařil se mi skvělý start a prvních pár zatáček jsem bojoval s Michaelem a Juanem Pablem. To trvalo do druhé zatáčky Lesmo, kde mi náhle zhasl motor. Je to vážně škoda, do té doby to bylo vynikající,“ sdělil smutný Ital.

Fernando Alonso se sice na rozdíl od vítězné Grand prix Maďarska ukazoval na televizní obrazovce v pozici pilota předjížděného o kolo, i tak se dokázal zařadit na bodované příčky. „Všichni jsme měli smolný víkend. Jarno musel skončit z dobré pozice a já jsem se pral po celou kvalifikaci i závod. Startovat z konce závodního pole je vždycky risk. Navíc jsem po kolizi s Verstappenem přišel o přední spoiler, když se Jos snažil uhnout Jaguaru. Musel jsem pro nový do boxů. Pak už mi nezbývalo nic jiného, než jet na plné pecky. Snažil jsem se ze všech sil, ale na víc než bod to dnes nebylo,“ sdělil Španěl.

Šéfinženýr Renaultu Pat Symonds dodal: „Fernando byl dnes limitován nehodou hned na startu. Rozhodli jsme se proto přejít na jednu zastávku v boxech a můžeme si gratulovat za bod, který jsme dnes získali. Jarna krátce po startu zradila zřejmě hydraulika.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze