Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na liberecké Ypsilonce se představí nejlepší Češi. I Šebrle

Roman Šebrle | foto: Jan Malý

23 2016
Hned dva turnaje přilákají na špičkové hřiště Ypsilonka u Liberce výkvět českého i zahraničního golfu. V honbě za co nejlepším výsledkem se tu budou procházet elitní hráči včetně bývalého desetibojaře Romana Šebrleho.

Turnaj Ypsilon CzechOne začíná už v sobotu speciálním projektem s názvem Sberbank Media Cup, v neděli se koná tradiční PRO-AM, kdy se utkají profesionálové společně s amatéry. Ostré hrací dny profesionálů jsou v pondělí 25. a v úterý 26. dubna.

Fond odměn pro hráče dosáhne 400 tisíc korun. Hráči si mezi sebou navíc rozdělí dvacet karet na květnový turnaj série ProGolfTour.

Pro většinu českých profesionálů bude liberecký turnaj vstupem do letošní sezony a příznivci golfu se mohou těšit na ty nejlepší české hráče včetně členů Prague Golf Teamu: českou jedničku Filipa Mrůzka, Stanislava Matuše či Marka Nového.

Dále bude startovat odchovanec Ypsilonky Ondřej Lieser či kvalitní zahraniční golfisté, například vítěz loňského otvíracího turnaje na Konopišti Švéd Jismark. Chybět nebude ani nejlepší český amatér Vítek Novák. Pozornost českých diváků bude přitahovat i golfová celebrita Roman Šebrle.

Druhý turnaj se na hřišti Ypsilonka bude hrát 4. až 6. května pod názvem Ypsilon Cup 2016 by CzechOne a je zařazen do prestižní evropské profi série ProGolfTour.

Finanční dotace činí 30 tisíc eur a hrací kartu na tuto sérii mají z nejlepších českých profesionálů předem zajištěnou Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Marek Nový, Stanislav Matuš, Aleš Procházka a Roman Šebrle. Ostatní čeští či zahraniční hráči si účast mohou vybojovat právě v dubnovém ypsilonském turnaji.

Vzhledem k tomu, že jde o první turnaj této série na evropské pevnině, dá se očekávat „full field“ - tedy víc než 120 hráčů. „Měli jsme štěstí, že má Ypsilonka v zahraničí tak dobrou pověst. Jednání o spolupráci s německou PGA bylo velmi rychlé, řešili jsme akorát termín, zda květen či srpen,“ uvedl za pořadatele Pavel Krenk.

„Věřím, že hřiště očekávání splní, stejně jako náš tým a tato série se stane trvalkou v kalendáři českých profíků. Střetávání s kvalitní konkurencí by jejich růstu mělo výrazně napomoci. I proto pro sezony příští zvažujeme i větší počet těchto turnajů.“

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze