Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woodsův paradox na Open: Nejlepší letošní výkon, největší zklamání

Tiger Woods skončil v St. Andrews i přes slušný výkon až v třetí desítce | foto: AP

21 2010
Zatímco na Masters i US Open naháněl míček všude možně jen ne po fairwayi, na British Open byl z týčka až překvapivě přesný a i hra železy nebyla špatná. Přesto v St. Andrews skončil mnohem hůř než v Augustě a Pebble Beach. Jedni hovoří o konci Tigerovy éry, druzí věří v návrat jeho bývalé formy.

Tiger Woods na British Open skončil z odehraných tří major turnajů nejhůř. Přitom paradoxně předváděl nejlepší golf od listopadového sexuálního skandálu. Tedy od týčka po green. Nejslabší stránkou jeho hry bylo patování. Nepomohl ani nový putter, se kterým Woods odehrál pouze tři kola a opět se vrátil k původnímu značky Titleist, se kterým hraje od roku 1999.

"Sotva začnu dobře drajvovat, tak na greenech nic neproměním," řekl po turnaji Woods. "Nemůžu uvažovat o výhře na velkém turnaji, když zaznamenám devět či deset trojputtů za týden," dodal.

Tiger Woods, British Open, St. Andrews, 4. kolo

Patování bylo největším problémem Woodsovy hry

Pokud by se mu podařilo udržet lepší hru z týčka a železy, pak by se mohl přiblížit bývalé formě a vítězit. A i udržet post světové jedničky, na které je hlavně kvůli tomu, že se trápí i Phil Mickelson. K oběma se nenápadně přibližuje Lee Westwood.

Jedním z těch, kteří jsou přesvědčení, že se Woods vrátí do bývalé formy, je jeho spolubydlící ze Stanfordské univerzity a vítěz čtyř turnajů PGA Tour Notah Begay III. Podle něj se jeho hra zlepší, jakmile se vyřeší rodinné problémy. Woods se v únoru veřejně omluvil své ženě, sypal si popel na hlavu a své chování označil za sobecké a nezodpovědné.

Tiger Woods se na British Open věnuje víc hře než divákům.

Woods měl v St. Andrews velkou diváckou podporu

Od té doby jsou jeho rodinné problémy tabu. Na otázky ohledně možného rozvodu apod. odmítá odpovídat.

Woods letos ještě nevyhrál, šňůra sedmi turnajů bez vítězství je nejdelší od doby, kdy v v roce 1996 přestoupil k profesionálům. Ač byl z týčka tragický, vždy nějakou shodou okolností dokázal skončit na předchozích major turnajích čtvrtý, což je i jeho nejlepší letošní umístění.

"Bez Woodse to není ono"

Velmi trefně Woodsovu pozici vystihl jeden z diváků British Open, Pater Muir ze skotského Dundee. "Není a asi ani nebude tak dobrý jak býval. Ale pořád na golf chodí davy lidí hlavně kvůli němu," řekl. "Bez Woodse to není ono," dodal.

Tiger Woods, British Open, St. Andrews, 2. kolo

Tiger Woods letošní British Open hodně prožíval. Nejednou vzteky bouchal holí o zem nebo zahodil putter.

Woodsova forma se promítá i do finančních stránek. Finálové kolo, ve kterém neměl šanci bojovat o titul, bylo nejméně sledované za poslední léta. Zejména pak v Americe o vyvrcholení British Open byl velmi malý zájem.

Nedaří se ani golfové hře od EA Sports, která nese Woodsovo jméno. U ročníku 2011 jsou prodeje o více než polovinu nižší než tomu bylo u předchozího ročníku. Podle vyjádření společnosti za to může menší zájem o konzole Wii, ale i Woodsova nevalná forma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze