Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woodsovy hole vynesly v aukci přes milion, přestože možná nejsou pravé

I při tomto úderu na PGA Championship 2000 použil Tiger Woods hůl značky Titleist. Kde je jí konec? | foto: Profimedia.cz

20 2010
Je to "jen" milion korun, v dolarech ta částka činí přesně 57 242,40. Hole používané Tigerem Woodsem v době, kdy dosáhl takzvaného "Tiger-Slamu", by stály mnohem víc peněz, kdyby bylo zřejmé, že jsou to opravdu ony. To ale zřejmě není možné nijak dokázat.

Spor se táhne okolo sady želez. Bývalý představitel značky Titleist na PGA tour Steve Mata tvrdí, že je Woods používal v letech 2000 až 2001. Tehdy vyhrál čtyři major turnaje za sebou. V prvním roce US Open, British Open a PGA Championship, v následujícím US Masters.

Woods prohlásil, že pravé hole jsou nadále v jeho vlastnictví. Mata, s nímž hráč úzce spolupracoval, když používal vybavení od firmy Titleist, ale zarytě tvrdí, že mu v roce 2001 předával nové hole a Tiger mu při té příležitosti své staré daroval.

Připomínka vítězství Tigera Woodse na US Open 2000 na hřišti v Pebble Beach.

Připomínka vítězství Tigera Woodse na US Open 2000 na hřišti v Pebble Beach.

Sporná železa byla na každý pád úspěšně prodána. V nedělní aukci na stránkách greenjacketauctions.com za ni anonymní kupec nabídl částku, odpovídající 1 077 179 korun.

Původně Mata sadu holí nabízel i na internetové aukci eBay za počáteční cenu 250 000 dolarů. Když ale Woods popřel pravost, eBay nabídku stáhl.

Aneta Zárubová, www.golf.czNajdete na iDNES.czmobilní verze