Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woodsovi se v Quail Hollow nedařilo, Čejka v první dvacítce, vede Van Pelt

Tigera Woodse tzv. Zelená míle, 16. až 18. jamka na hřišti v Quail Hollow, pořádně vytrestala. Dvakrát na ní poslal míč do vody. | foto: AP

30 2010
Překvapivého lídra má po prvním kole hvězdami nabitý Quail Hollow Championship. Zkušený Bo Van Pelt předčil všechny, naopak Tiger Woods předvedl výpadek, na konci kola klopýtl i Phil Mickelson.

V Quail Hollow byl při svém druhém startu od sexuálního skandálu opět ostře sledovaným byl Tiger Woods, který začal dobře. Startoval z desáté jamky a na ní si připsal birdie. Řada diváků si v ten moment říkala, že starý Tiger je zpět. Pak ale nastaly krušné chvíle - na dvanáctce první bogey, na sedmnáctce poslal míček z odpaliště do vody a bylo z toho double bogey, míček vykoupal i v potoce na následující osmnácté jamce - vyšlo z toho další bogey. Další ránu připisoval na jedničce. Díky třem birdie se mu podařilo skóre vylepšit, ale kolo zakončil dalším bogey.

Tiger Woods, Quail Hollow Championship, 1. kolo

Celkově zahrál 74 ran a se skóre +2 se nachází v horší polovině leaderboardu. Opět mu to nešlo zejména z týčka, ze kterého zasáhl jen čtvrtinu fairwayí.

"Nebyl to jen driver, ale nešlo mi to se vším," uvedl po odehrání kola zklamaný Woods.

Tiger Woods, Quail Hollow Championship, 1. kolo

Divoký začátek měl Alex Čejka, který stejně jako Woods začínal od desáté jamky. A po třináctce měl na kontě +3 za double bogey a bogey a zdálo se, že český rodák bude pokračovat v nepovedeném výkonu z finálového dne z New Orleans. Ale podařilo se mu otřepat a díky šesti birdie zahrál kolo za 70 ran a se dvěma údery pod par se drží v první dvacítce.

Oproti Woodsovi a Čejkovi je v silném kontrastu výkon Bo Van Pelta, který zahrál čisté kolo bez bogey a v jeho skórkartě je sedm birdie. Díky tomu po většinu dne vedl, v závěru jej sice dohnal další zkušený hráč Kenny Perry, ten ale nakonec kvůli bogey na své předposlední jamce ztrácí jeden úder.

Bo Van Pelt, Quail Hollow Championship, 1. kolo

Na posledních třech jamkách, které jsou vyjma major turnajů nejtěžšími závěrečnými jamkami na PGA Tour, si vylámal zuby i Phil Mickelson. Zahrál na nich dvakrát bogey a do druhého kola půjde ze stejné pozice jako Alex Čejka.

Phil Mickelson, Quail Hollow Championship, 1. kolo

Podobně jako Van Pelt předvedl čisté kolo i Camilo Villegas. Populární Kolumbijec předvedl pět birdie a patří mu třetí místo.

Naopak spousta velkých jmen nevstoupila do turnaje dobře. Kromě již zmíněného Woodse jimi jsou J.B. Holmes (+7), Adam Scott (+6), Vijay Singh (+5) nebo Jim Furyk (+3).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze