Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woodsova mizerná hra jen podpořila spekulace o rozvodu

Tiger Woods neprošel cutem o osm ran. Je to pouhý výpadek, nebo za tím stojí rodinné problémy? | foto: AP

2 2010
Tiger Woods předvedl v Quail Hollow jeden ze svých nejhorších výkonů kariéry a okamžitě se vyrojily spekulace, zda za tím nestojí možný rozvod s Elin Nordegrenovou, o kterém nedávno psala americká média.

Woods měl před turnajem neobvykle dobrou náladu a dělal věci, které u něj dříve nebyly obvyklé. Například se během hry zastavil a nechal se vyfotit s malým fanouškem. Zdálo se, že po čtvrtém místě na Masters se dostává do pohody.

Na tiskové konferenci po pro-am turnaji si začal stěžovat na svou hru, ale i na to, že i když se snaží vrátit svůj život do normálu, mediální zájem kolem něj neutichá. "Každý den se kolem mě točí média. Pořád mě pronásledují paparazziové a nad domem krouží helikoptéry, " postěžoval si Woods.

Tiger Woods, Quail Hollow Championship, 2. kolo

Co vám zničí hru? Myšlenky na miliony dolarů a dvě děti

Po druhém kole, které bylo jeho nejhorší na PGA Tour v celé kariéře, se však na mediální tlak vymlouvat nechtěl. "Jestli vás to ovlivní? Samozřejmě, že ano," uvedl. "Je pro můj výkon omluva? Není. Měl jsem tady úplně stejnou příležitost na dobré skóre jako všichni ostatní, ale já ji nevyužil a jsem venku. Skoro všechno bylo špatně," řekl Woods.

Zejména v druhém kole Woods na hřišti vypadal odevzdaně, jako by mu bylo jedno, jak hrozně zahraje. Při patování se nesoustředil, a tak z toho vyplynul například trojputt z metru a půl.

"Byl jsem docela v klidu, protože s tímhle prostě nemůžete nic dělat. Pak už jsem se jen snažil nepřekážet Ángelu Cabrerovi, kterému se hodně dařilo," uvedl Woods.

Tiger Woods, Quail Hollow Championship

Jak napsal jeden z redaktorů serveru PGA Tour, golf se odehrává zejména v hlavě. A rozhodně člověku nepomůže, když hrozí, že mu žena odejde s desítkami milionů dolarů a dvěma dětmi.

Parnevik: Tiger u nás není vítán

Jak se zdá, manželé Woodsovi spolu mnoho času netráví. Elin nedoprovází Tigera na turnaje jako dřív, navíc i na některé návštěvy chodí odděleně. Například k Parnevikům. Švédský golfista Jesper Parnevik kdysi Tigera s Elin seznámil. V sobotu pro švédský deník Aftonbladet řekl, že Elin je pravidelně navštěvuje, ale Tiger po sexuálním skandálu není v jeho domě vítán. Stejně tak se s ním nechce potkat na golfovém hřišti. Ale když ho tam potkám, holí ho nepřetáhnu, řekl Parnevik.

Elin Nordegrenová-Woodsová (vlevo) se synem Charliem a její sestra Josefin se Sam Woodsovou.

Další detail, který posiluje spekulace o blížícím se rozvodu, je Woodsova zmínka o setrvání v Quail Hollow, i když neprošel cutem. Řada hráčů neúspěchu využije k tomu, že alespoň stráví o dva dny déle se svou rodinou.

"Aspoň se budu moci o víkendu podívat, jak to tady hrají ti opravdoví golfisté. Snad se dám trochu dohromady," utáhl si po druhém kole sám ze sebe Woods.

Phil Mickelson, Tiger Woods, HSBC Championship

Dá se očekávat, že tlak na Woodse se příští týden na Players ještě zvýší. Všichni budou zvědaví, zda šlo v Quail Hollow pouze o výpadek. Nebo zda je v tom něco víc. Na koni je nyní Phil Mickelson, který nejen stahuje náskok Woodse v čele světového žebříčku, ale nyní má na své straně i publikum.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze