Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods ztratil své náboženství, proto prý tolik hřešil v posteli

Tiger Woods při svém vystoupení v Ponte Vedra Beach, kde se přiznal k nevěře (únor 2010). | foto: AP

23 2010
Tiger Woods chce být nejen lepším člověkem, ale i lepším buddhistou. Ve svém prvním interview po propuknutí sexuálního skandálu řekl, že odklon od náboženství byl příčinou jeho osobního selhání.

K východnímu náboženství má čtyřiatřicetiletý Američan blízko díky matce Kultidě, jež pochází z Thajska. "Když jdete proti hodnotám ve svých kořenech, přestanete je vidět," řekl trochu protismyslně.

Už srozumitelněji dodal: "Přestal jsem meditovat, přestal jsem být buddhistou. Svůj život jsem postavil na hlavu. Cítil jsem se povolán k věcem, o jakých jsem dřív nevěděl."

Kultida Woodsová po vystoupení Tigera Woodse v Ponte Vedra Beach na Floridě se svým synem.

Matka byla přítomna už únorovému Woodsovu omluvnému vystoupení, při němž neměl nikdo právo klást otázky. Golfista se s ní políbil, objal a zase z místnosti zmizel. Tentokrát pod otevřeným nebem vedl s reportéry rozhovor.

Oblékl se jako na sport, ale aby podpořil svá vyjádření nonverbálně, navlékl si buddhistický náramek. "Je to na ochranu a posílení, což rozhodně potřebuju," vysvětlil s dodatkem, že svůj amulet bude mít při hře na US Masters, dějišti jeho návratu po pěti měsících herní absence, a hodlá ho nosit do konce života.

Komentář agentury Reuters dodává, že není jedinou americkou celebritou, která po nějakém skandálu "objevila" víru. Proto musí očekávat, že část veřejnosti bude k jeho buddhismu skeptická. Agentura přináší navíc jeho slova o náboženství z rozhovoru, který poskytl jejímu zpravodaji v březnu 2008, kdy už vesele nemanželsky obcoval.

woods o buddhismu (2008)

Provozuji meditace. Je to něco, co dělám pravidelně, moje matka mě k tomu vedla po léta. Máme věci, které děláme každý rok, chodíme společně do kláštera. V buddhistickém náboženství musíte pracovat sami, vnitřně, abyste v životě něčeho dosáhli a položili základ k příštímu životu. Všechno jsou jen vaše činy a to, co do nich vkládáte. Já na tom pracuju neustále.

Dalajlama v USA, kde se poprvé v životě setkal se jménem Tiger Woods.Na to, že ani buddhisté se nevyhnou nevěře, jej na dálku upozornil sám dalajláma při nedávné návštěvě Spojených států amerických.

Bezprostředně po nedělním interview oznámil mediální poradce Ari Fleischer, že s Woodsem nebude spolupracovat. Hráč si jej najal teprve před necelými dvěma týdny. Bývalý sekretář administrativy prezidenta George Bushe prý usoudil, že jeho pověst by mohla golfistovi ublížit.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze