Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods začal svůj návrat vlažně, Memorial má tři jiné lídry

Rickie Fowler, první kolo Memorial Tournament 2010. | foto: AP

4 2010
Velmi různorodá a zároveň zajímavá trojice hráčů se seřadila na prvním místě Memorial Tournament, kde se po měsíci vrací na scénu Tiger Woods. Ten je ale zatím ve výsledkovém stínu. Nejlepší první kolo (65 ran) zahráli Angličan Justin Rose, Američan Rickie Fowler a Australan Geoff Ogilvy.

V dopolední části byl turnaj s dotací šest milionů dolarů dvakrát přerušen pro déšť, a tak několik účastníků bude muset jednu až tři jamky dohrát v pátek ráno. "Rychlost greenů se změnila," potvrdil Rose, že na mokrém hřišti bylo nutné se rychle přeorientovat a zapomenout na to, co bylo v tréninku.

Padesáté místo

Největší pozornost byla upřena na Woodse, jenž vyšel na hřiště Muirfield Village již pod vyjasněnou oblohou. Světový hráč číslo jedna sice neustále vyzývá fanoušky, aby od něj neočekávali mnoho, neboť letos odehrál pouze devět soutěžních kol, jenže z něho samotného čišela touha vyrovnat se bývalým vynikajícím výsledkům.

Žádný takový nepřišel. Woods se první devítkou doslova protrápil. Často musel sahat k záchranným ranám, jednou dokonce dropoval v roughu poté, co jeho míček posunul některý z diváků.

Tiger Woods, první kolo Memorial Tournament 2010.

Kdyby se býval držel na fairwaji, nic takového by se nestalo. Ale zatímco po středeční exhibiční skins game si pochvaloval, jak rovně jeho míče létají, v soutěži to bylo samá pravá - levá.

Po dvou bogey zahrál čtyřiatřicetiletý Američan na deváté a desáté jamce (obě čtyřparové) dvě birdie za sebou a zdálo se, že je z nejhoršího venku, ale zbytek už jen vlažně paroval a stačí mu to jen na dělené 50. místo.

Mickelson chválil hřiště

Jeho dlouholetý největší soupeř a muž, jenž ho může vystřídat v čele světového žebříčku, Phil Mickelson zahrál v dopoledním přerušovaném programu -5. "Je to nádherné hřiště, zamiloval jsem se do něj už v roce 1986 na juniorském turnaji. Dnes bylo v dobré kondici a protože nefoukalo, hrálo se tu mnoho birdie," řekla světová dvojka.

Phil Mickelson, první kolo Memorial Tournament 2010.

Mickelson je mezi pěti golfisty na čtvrté pozici se ztrátou dvou úderů na lídry.

Jeden z nich Rose se rozhovořil o tom, že na individuálních turnajích hodně myslí na Ryder Cup. "Jsem dvě vítězství daleko," připomněl sarkasticky, že v žebříčcích pro automatickou nominaci si nestojí zrovna nejlíp. Doufá ale, že by se do evropského týmu dostat mohl. "Mám v Ryder Cupu dobrou bilanci, mám rád jamkovku," připomněl.

Justin Rose, první kolo Memorial Tournament 2010.

Pokud udrží čtvrteční formu, mohl by se ze sedmadvacátého místa žebříčku dostat výš. V prvním kole zapsal jako první součást skóre sice bogey, ale pak se srovnal a zahrál skvělou sérii - osm birdie na dvanácti jamkách.

Jinou, a dost možná, že ještě impozantnější, vytvořil Fowler mezi čtvrtou a osmou jamkou. Čtyři birdie a jeden eagle (předposlední část série) položily základ pro skóre jednadvacetiletého Američana.

Geoff Ogilvy, první kolo Memorial Tournament 2010.

Ogilvy, jenž začal na desátém odpališti, už byl dokonce na bilanci -8, ale jediného bogey se dopustil na osmé, své předposlední jamce.

Čejka bojoval

Německý reprezentant českého původu Alex Čejka, jenž se trochu překvapivě dostal do stodvacetičlenného startovního pole, zahrál 71 ran a v neúplném průběžném pořadí to znamená dělené 34. místo. Mariánskolázeňský rodák s hřištěm v Ohiu trochu bojoval, ale má předpoklad projít cutem.

O ten bude muset ve druhém kole zabojovat například vítěz z minulého týdne na Crowne Plaza Zach Johnson (+1), vedoucí muž zámořského finančního žebříčku Jihoafričan Ernie Els (+2) i nevyrovnaná kolumbijská hvězda Camilo Villegas (dokonce +5).

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze