Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods už zase zahazoval hole, Čejka zahrál ještě hůř

Tiger Woods (vpravo) a jeho caddie Steve Williams, první kolo AT&T National 2010. | foto: AP

2 2010
První kolo AT&T National má na prvním místě čtyři hráče a za nimi je jen o jeden úder zpět dalších šest. O tom, kdo by mohl útočit na vítězství, je proto naprosto předčasné hovořit. Kdyby to ale měl být Tiger Woods, musel by ve zbylém programu v Aronimink Golf Clubu přesvědčit, že na to má.

Z televizních přenosů, do nichž se vejde flight s Woodsem, se pomalu stává přehlídka jeho kyselých obličejů. Světový hráč číslo jedna je po několikaměsíční zimní přestávce dlouhodobě v nepohodě a přestože i z nepohody dokáže občas vykřesat solidní výsledek, jeho zajímají jen vítězství. A ta nepřicházejí.

Poněkud vzdálen je Woods prvnímu místu také na turnaji s dotací 6,2 milionu dolarů v pennsylvánském Newton Square, jehož byl do loňska hostitelem, ale na jiném místě. Sponzor v názvu zůstal, ale smlouvu s hlavním golfovým prominentem zrušil v době, kdy naplno hořela jeho sexuální aféra.

Tiger Woods, první kolo AT&T National 2010.

Tiger Woods, první kolo AT&T National 2010.

Teď už Woods na sebe zase víc upozorňuje výsledky a ten nejčerstvější nebyl valný. Dokud ještě hrál většinou pary, byl jeho výraz pouze kyselý. Jakmile ale začalo jeho skóre stoupat do plusu, změnil se v nakvašený. Tiger zahazoval hole, ale hlavně najednou netrefoval dobře míč, čehož vrcholem byla první rána železem do vody na tříparové sedmnáctce.

Sám hledal příčiny špatného výsledku jinde: "Patoval jsem mizerně. To bylo zklamání dne, zvlášť s ohledem na to, jak jsem drajvoval." Dopověděl a poslal sám sebe trénovat. To slovo vyřkl aspoň třikrát.

Po hodech půst

V kvalitě nahradili obhájce titulu jiní. A ne zrovna nositelé jmen, od nichž by se převážně čekalo, že budou ve vedení. Indický golfista Arjun Atwal shodou okolností před dvěma týdny trénoval s Woodsem na US Open, teď mu uniká o parník. Zahrál 66 ran (-4), kdežto velký favorit 73 (+3).

Atwal by na silně obsazeném turnaji nestartoval, nebýt Woodsovy přímluvy za tohoto svého souseda na Floridě. Ind má ke hře navíc zdravotní výjimku, protože čtyři měsíce nehrál vinou zraněného ramene. "Jsme překvapen, protože před týdnem jsem hrál opravdu mizerně," nenechal se strhnout k přehnané radosti Atwal.

Joe Ogilvie, první kolo AT&T National 2010.

Joe Ogilvie, první kolo AT&T National 2010.

Woodse tedy čeká z děleného 81. místa boj o cut, s Atwalem se daleko vpředu perou jiní. Stejný výsledek jako Ind zahrál i Joe Ogilvie, navzdory jednomu bogey. Američan má přitom z letošních devatenácti startů ve statistice napsáno osmkrát "cut".

Jason Day, první kolo AT&T National 2010.

Jason Day, první kolo AT&T National 2010.

Jeho krajan Nick Watney měl skvělou sérii mezi devátou a dvanáctou jamkou, k těmto čtyřem birdie ale už žádné další nepřidal.

Australan Jason Day je z těch "hůře zapamatovatelných" turnajových vítězů PGA Tour, nicméně letos už ovládl Byron Nelson Championship a - jaká náhoda - také tam začal na hřišti s parem 70 výsledkem 66. "Je to dobrý pocit, když máte rovné drivy," pochvaloval si a spokojeně přidal: "Za celé kolo jsem dal jen jedno bogey."

Nick Watney, první kolo AT&T National 2010.

Nick Watney, první kolo AT&T National 2010.

Jestli po hodech má přijít půst, tak se musí ptát Alex Čejka. Po naprosto nečekaném osmém místě na US Open si mariánskolázeňský rodák zaletěl na tradiční pozvánku do Mnichova a skončil tam třetí. Návrat do Spojených států nedopadl - aspoň na hřišti - moc dobře.

Nebýt jedné jamky, byl by to jen pomalý rozjezd, jaký měl německý golfista i před týdnem na své evropské mezizastávce. Ale na patnácté čtyřparové jamce zahrál Čejka triple bogey. Přitom se nestalo nic mimořádného, než že nasbíral trestnou ránu, dostal se na green až čtvrtou ranou a zahrál trojputt...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze