Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Woods se vrací ke golfu pokusem o obhajobu při MS ve hře na jamky

Tiger Woods | foto: Reuters

24 2009
Od středy do neděle se v arizonské Maraně uskuteční golfové mistrovství světa ve hře na jamky a šampionát je očekáván s velkým napětím. Předstartovní horečku totiž umocňuje návrat Tigera Woodse po zdravotní přestávce, trojnásobný vítěz navíc přijede obhajovat loňské prvenství. O vítězství se utká 64 golfistů.

Ačkoliv golf ve svém prvopočátku inklinoval k jamkové hře a i světová měření sil nejlepších profesionálů mají bohatou tradici, oficiální šampionát pod patronací PGA Tour se hraje až od roku 1999.

Statistiky v jeho krátké historii Woods ovládá; v prvních ročnících se sice nejlepšímu světovému hráči příliš nedařilo, ale postupně se začal prosazovat a loňský turnaj vyhrál s vůbec největším náskokem.

Vzhledem k Woodsovu návratu očekávají pořadatelé rekordní návštěvy i vysokou sledovanost televizních přenosů. Golfové experty už týdny zaměstnávají otázky kolem jeho současné výkonnosti. Nejbližší Američanovi přátelé nicméně tvrdí, že po operaci kolenních vazů a následné rekonvalescenci je ještě v lepší formě, než býval.

Samotný Woods ale optimismus okolí mírní a přiznává, že zažívá pocit nejistoty. "Jedna věc je hrát v tréninku se svými kamarády, jiná je rozdat si to s nejlepšími profesionály na okruhu. Sám jsem zvědav, jak budu hrát. Cítím příjemný adrenalin," svěřil se třiatřicetiletý golfista už v dějišti. Jeho prvním soupeřem bude Australan Brendan Jones.

Za největšího Woodsova rivala je považován Phil Mickelson, který se v neděli dočkal po špatném vstupu do sezony prvního letošního vítězství na PGA Tour. Pozornost budí napjaté vztahy mezi oběma Američany, a ještě k tomu přispěl slovní vulgární výpad Woodsova caddieho Steva Williamse na adresu konkurence, což musel dokonce Woods telefonicky Mickelsenovi vysvětlovat.

Mickelson má těžší los, protože na úvod ho čeká Argentinec Angel Cabrera, vítěz US Open z roku 2007. V posledních měsících Jihoameričan sice nijak nezářil, ale právě na víkendovém turnaji se předvedl ve slibné formě a v poslední den turnaje uhrál vůbec nejlepší výsledek ze všech hráčů.

Nechybí ani další světové hvězdy - světová dvojka Sergio García, nadějný mladík Anthony Kim či po drobné operaci se lepšící Vijay Singh. Chybět naopak bude český rodák Alex Čejka, jehož postavení v žebříčku mu start na turnaji neumožňuje.

Čtyřiašedesát hráčů se rozdělilo do čtyř divizí, v nichž na sebe narazí golfisté podle předem určeného pavouka. Čtyři nejlepší musí odehrát šest zápasů, vedle finále se bude hrát také o třetí místo.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze