Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods se v Augustě před Masters rozplýval nad přijetím diváků

Tiger Woods a diváci na prvním tréninku před US Masters 2010. | foto: AP

5 2010
Tiger Woods se při svém návratu na hřiště dočkal vřelého přijetí. Diváci na hřišti Augusta National Golf Clubu mu na tréninku tleskali a povzbuzovali jej. Světový golfista číslo jedna uvedl, že tím byl ohromen.

Woods, jenž se ke hře vrací po čtyřměsíční odmlce, vyvolané kolosální sexuální aférou, by od nich svým výkonem při US Masters rád odpoutal pozornost.

Pondělní ovace ho povzbudily. "Nevěděl jsem, co čekat. Řeknu vám, publikum nemohlo být milejší," řekl na úvod své první otevřené tiskové konference po vypuknutí skandálu.

Američan sehrál plnou osmnáctku společně se zkušeným Fredem Couplesem, na závěrečných šesti se k nim připojil Jim Furyk. Diváci si ho fotili, tleskali mu a hlasitě podporovali. "Úplně mě to odrovnalo," rozplýval se, "Lidé jsou tu po léta uznalí a ohleduplní, ale dnes mě to hřálo u srdce."

Tiger Woods na prvním tréninku před US Masters 2010.

Elid Nordegrenová-Woodsová do dějiště prvního letošního turnaje svého muže nepřijede. On s ní ale svůj úmysl znovu hrát konzultoval. "Měl jsem velkou podporu, to na tom bylo skvělé," uvedl bez bližšího vysvětlení.

K aféře se už příliš nevyjadřoval. Zopakoval svá dřívější slova o tom, že ublížil mnoha lidem. "Obelhal jsem sám sebe. Dosah toho všeho byl kolosální," připojil.

Couples, vítěz Masters z roku 1992, řekl o čtyřiatřicetiletém tréninkovém partnerovi, že je jako hodné dítě, které udělalo chybu. "Přijali ho tady děsně dobře. Tak to má být," ohlédl se za děním na hřišti golfista o šestnáct let starší než Woods.

Lepší chování na hřišti i v životě

Na otázku, jaké lze od něj očekávat chování na hřišti, se zpovídaný rozhovořil o svém zvýšeném respektu ke hře. "Rád bych nebyl tak prudký, nebudu tak neukázněný," připomněl některé své reakce z minulosti, považované mnohými za nepřiměřené.

O Woodsově formě nikdo nepochybuje, případný zisk patnáctého titulu z major turnaje by měl tentokrát další význam. "Nejde o to, kolikrát zvítězíte, jde o to, jak žijete svůj život," poukázal na úmysl skončit s rozháraným životem.

Tiger Woods na prvním tréninku před US Masters 2010.

"Kdybych k tomu vyhrál major, tak ho vyhraju. Ale já chci na své cestě pomáhat lidem," řekl také během pětatřicetiminutového vystoupení na tiskové konferenci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze