Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods předvedl v Quail Hollow jeden z nejhorších výkonů kariéry

Tiger Woods se při přechodu mezi jamkami nevyhnul ani negativním reakcím na sexuální skandál | foto: AP

1 2010
Tiger Woods ve svém druhém vystoupení po návratu k soutěžnímu golfu neuspěl. Ve druhém kole Quail Hollow Championship předvedl jeden z nejhorších výkonů kariéry a teprve pošesté v kariéře se mu stalo, že neprošel cutem. Turnaj skončil i pro Alexe Čejku.

Světová jednička vstupovala do druhého kola s dvěma ranami nad par a pokud si Tiger Woods chtěl zahrát i o víkendu, musel ukázat lepší výkon než ve čtvrtek. Opět začal birdiem, ale pak během pěti jamek přišlo třikrát bogey. První devítku nakonec ještě zvládl ujít v paru.

Pak ale přišlo šest hrůzných jamek, během kterých Woodsovi nevyšla snad ani jedna rána a při kterých vypadal naprosto odevzdaně. Neprve musel třikrát po sobě připisovat po jedné ráně a rázem byl na celkovém skóre +5, zatímco v tu dobu byl cut na jedné ráně nad par. Všechny naděje následně ztratil na čtrnáctce a patnáctce, kdy zahrál dokonce dvakrát double bogey.

Tiger Woods, Quail Hollow Championship, 2. kolo

Devětasedmdesát ran je pro Woodse nejhorší kolo, jaké kdy zahrál jako profesionál na americké půdě a pošesté se stalo, že neprošel cutem.

Woodsovi nevycházelo absolutně nic. Úplně zakletým se mu stal driver, se kterým byl vůbec nejhorší ze všech 154 hráčů, kteří dokončili druhé kolo.

Tiger Woods, Quail Hollow Championship, 2. kolo

Čejku popravila Zelená míle

Český rodák Alex Čejka měl stejně jako minulý týden dobře rozjetý turnaj. Ještě několik jamek před koncem se pohyboval okolo dvacátého místa, pak ale přišly na řadu poslední tři jamky, které jsou nejtěžšími na PGA Tour a kterým se říká Zelená míle.

A na ní si německý reprezentant pořádně vylámal zuby. Hned na šestnáctce přišlo triple bogey, na následujících dvou jamkách dvakrát připisoval bogey. Kvůli tomu se zhoršil na celkové skóre dvou ran nad par a o jediný úder neprošel cutem.

Překvapivý lídr Mayfair

Třiačtyřicetiletý Billy Maifair vyhrál na PGA Tour pět turnajů, vítězství si naposledy připsal před dvanácti lety. V pondělí se radoval z úspěšné kvalifikace na Quail Hollow Championship a po polovině turnaje je dokonce v jeho čele.

Billy Mayfair, Quail Hollow Championship

Mayfair, který vede o jednu ránu před Argentincem Ángelem Cabrerou, si narozdíl od Woodse s driverem rozuměl. V přesnosti z týčka byl se 75 procenty vůbec nejúspěšnějším ve všech. Stejně tak vede statistiky co se týče patování.

Mickelson má slušnou pozici

Putter zachránil i světovou dvojku Phila Mickelsona, který sice nevyužil ke snižování skóre ani jednoho pětiparu, ale i tak si udržel dobrou pozici na víkendový útok na vítězství. Dělí se totiž o třetí místo a na Mayfaira, u kterého se dá očekávat zhoršení, ztrácí pouze dvě rány.

Phil Mickelson, Quail Hollow Championship, 2. kolo

Pokud by Mickelson vyhrál, opět by výrazně stáhl Woodsův náskok na prvním místě světového žebříčku. A kdyby se Woods trápil i příští týden na Players, mohl by ho Lefty dokonce z golfového trůnu sesadit.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze