Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods poničil aférou kariéru svému dvojníkovi

Dvojníci Tigera Woodse, Herme Chua (vlevo) a Cahn Oxelson. | foto: AP

2 2010
Bývaly doby, kdy se Cahn Oxelson nechal zdarma hostit v luxusních restauracích. Nejdřív si ho pletli s Tigerem Woodsem, pak už ne, ale on se mezitím stal celebritou toho druhu, která sice nic nedokáže, ale umí se v pravou chvíli někam přichomýtnout. S těmi časy je konec.

Naštěstí není osmatřicetiletý muž z Los Angeles pouhou mejdanovou figurkou, má svoje učitelské povolání a nikdy se mu nepřestal věnovat. "Dělat Tigera Woodse nepředstavuje hlavní zdroj mých příjmů," tvrdil vždycky.

Ve svůj předobraz se měnil většinou jen o víkendech. Našel si dokonce následovníka jménem Herme Chua. Je mladší, ale zda udělá takovou kariéru jako jeho předchůdce, je teď nejisté.

Woods po aféře už totiž vůbec netáhne. A přesycen je patrně i všudypřítomný showbyznys, protože na exhibici v kalifornské Pasadeně lidé na dvojníky světové golfové jedničky bučeli.

Dvojníci Tigera Woodse, Herme Chua (vlevo) a Cahn Oxelson.

Načasování přitom teoreticky nemohlo být lepší. Týden před ohlášeným návratem nevěrného manžela na turnajovou scénu při Masters. Jenže náhradník, o něhož býval donedávna zájem, jako by přišel o popularitu současně s originálem.

Oxelson se nevzdává. Prý zkusí jít na věc jinak. Rád by našel dvojnici Elin Nordegrenové. Woodsova podváděná manželka je osoba, s níž skoro celá Amerika cítí. Najít pohlednou blondýnu by pod hollywoodským kopcem neměl být problém, dokonce by mohla mít i jisté herecké vlohy pro zvažované parodické video.

Dvojníci Tigera Woodse, Herme Chua (vlevo) a Cahn Oxelson.

Jenže události uplynulého půlroku už "umělecky" uchopilo tolik amerických bavičů, že přijít s něčím novým bude patrně oříšek i pro Oxelsona, jenž předvádí Woodse už od roku 1997. A nedávno prozradil, že mezi spoustou bizarních zážitků byla i lascivní nabídka od jakési ženy, jež ho považovala za skutečného Woodse.

Zajímavé je, že když losangeleský pedagog odloží tričko s límečkem značky Nike a golfovou čepici, rapidně klesá počet lidí, kteří si ho s Tigerem pletou. A okamžitě by bylo k poznání, že to není on, kdyby Oxelson předvedl svůj golfový úder. za celou svou amatérskou kariéru se nikdy nedostal pod 88 ran na kolo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze