Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods podle čínské pranostiky ztratil přízeň nebes, teď míří do Austrálie

Tiger Woods na exhibiční Skins Game v Thajsku. | foto: AP

9 2010
Prý je to proces, čím zrovna teď prochází Tiger Woods. Je však otázkou, zda spěje k nějakému cíli a zda je to zároveň pokrok. Před obhajobou svého zatím posledního turnajového titulu na australském Masters sehrála sesazená světová jednička pondělní exhibici v Thajsku a měla se svým švihem zase problémy.

V Šanghaji, kde se naposledy v tomto roce sešla světová elita, skončil Woods šestý, ale s velkou ztrátou na vítěze Franceska Molinariho i na Leeho Westwooda, jenž ho z trůnu sesadil. "Letos jsem se nedal dohromady. Měl jsem dost příležitostí hrát dobře, ale nedokázal jsem to," přiznal.

Z čínské megapole se Woods okamžitě přesunul do rodné země své matky k jednokolové exhibici na počest krále Bhumibola. Ve skins game vyhrál pouze jednu jamku a získal 6600 dolarů, zdaleka nejméně ze čtyř účastníků.

pocta králi bhumibolovi (skins game)

Camilo Villegas (Kol.) 109 800 dolarů
Paul Casey (Angl.) 92 400
Thongchai Jaidee (Thaj.) 90 000
Tiger Woods (USA) 6 600

Camillo Villegas, vítěz exhibice na počest thajského krále Bhumibola.

Camillo Villegas, vítěz exhibice na počest thajského krále Bhumibola.

"Stále se ten nový pohyb učím," vysvětlil. Jestli měla být charita v Chonburi místem, kde si chtěl Woods něco na svém švihu ověřit, nevybral si dobře. Měla to být především pocta panovníkovi v rámci oslav šedesátého výročí jeho uvedení na trůn, ne příležitost k tréninku.

Tiger Woods, exhibice na počest thajského krále Bhumibola.

Dvaaosmdesátiletý Bhumibol Adulyadej leží v nemocnici a obdržel od Woodse knihu s věnováním. Diváky si Američan udobřoval slovně: "Nemluvím tak dobře thajsky, ale jako dítě jsem se snažil. Rozuměl jsem, když mi maminka poručila napsat úkoly, uklidit pokoj a vynést odpadky."

Nový Woodsův trenér Sean Foley se při tom všem asi těší na hráčův návrat do USA. Vidět u něj přerušený švih, když se ho společně snaží už nějaký ten týden zafixovat, není pro kouče příliš povzbudivé.

Woods se však navenek tváří optimisticky: "Jsme nadšený ze změn, které jsem udělal ve své hře v minulých měsících. Těším se, že práci dokončím ve zbývajících dvou turnajích, i na přechod do nového roku."

Sázkové kanceláře taková slova reflektují a stále vedou Woodse jako favorita na vítězství v turnaji JBWere Masters, jenž v Melbourne začne ve čtvrtek.

Před koncem roku je ve Woodsově kalendáři ještě Chevron World Challenge v kalifornském Thousand Oaks. Bývalá světová jednička je hostitelem a představí se po roční přestávce. Loňský čerstvý skandál mu nedovolil vystrčit hlavu ze dveří, natož odehrát čtyřkolový turnaj.

Tiger Woods, Australian Masters

Tiger Woods, vítěz loňského Australian Masters.

Tehdy Woods ztratil svou přirozenost, k níž patřilo i nevázané sexuální chování. K té by se rád vrátil, ale nově: "Ještě nějaký čas to bude trvat, než mi nové věci přejdou do krve.

Americký golfový reportér Peter Andreas to vidí jednodušeji. Zpravodaji agentury Reuters v Šanghaji řekl: "Tiger ztratil to, čemu Číňané říkají tchien ming, přízeň nebes."

kurzy na výhru v JBWere masters podle sportsbook.com

Tiger Woods (USA) 2:1
Robert Allenby (Austr.) 8:1
Geoff Ogilvy (Austr.) 8:1
Michael Sim (Austr.) 16:1
Camilo Villegas (Kol.) 16:1
Sergio García (Šp.) 20:1

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze