Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods o sobě dal vědět, pomohl obětem zemětřesení na Haiti

Australian Masters 2009 - Tiger Woods a "tygr" v publiku, 1. kolo. | foto: AP

15 2010
Golfista Tiger Woods se rozhodl pomoci lidem postiženým ničivým zemětřesením na Haiti a daroval tři miliony dolarů (asi 54 milionů korun) nadaci haitského zpěváka Wyclefa Jeana. Informoval o tom deník The New York Daily News.

Peníze nejbohatšího sportovce současnosti mají posloužit na provoz mobilní nemocnice. Informoval o tom deník The New York Daily News. "Tiger Woods pracuje na tom, aby se na Haiti dostala mobilní nemocnice, lékaři a zásoby," uvedl hudební magnát Russell Simmons, který shání celebrity pro charitativní akce pořádané Wyclefem Jeanem na pomoc Haiti.

Jde o jeden z prvních Woodsových kroků od listopadu, kdy se po propuknutí skandálu s jeho nevěrou uchýlil do ústraní a přerušil kariéru.

Uznávaný hudebník a bývalý člen hudební skupiny Fugees Wyclef Jean založil nadaci Yéle již v roce 2005, aby pomohl své rodné zemi po ničivém hurikánu. Nyní organizuje pomoc po zemětřesení, které zasáhlo karibský ostrov 12. ledna a při němž zahynulo nejméně 50 tisíc lidí, další desetitisíce obyvatel jsou pohřešovány, jiní bojují o holé přežití. Země je na pokraji zdravotní katastrofy.

Woods přispívá pravidelně na charitu jednorázovými částkami a daruje peníze na rozvoj sportu. Informace o tom lze získat na webu www.tigerwoodsfoundation.org.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze