Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods mlčí. Poblahopřeje Nicklausovi, jehož má překonat, k jubileu?

Od Woodsovy nehody uplynou dva měsíce. Od té doby se neukazuje na veřejnosti, i reklamy s ním zmizely z očí. | foto: AP

20 2010
Když na konci minulého týdne prohlásil Roger Federer, že Tiger Woods se brzy vrátí na scénu jako "zázračný golfista, jakého známe", byla to jedna z mála zpráv v moři jiných. Jedna z těch, o nichž se s ulehčením dalo nepochybovat s vírou v pravdomluvnost světové tenisové jedničky. Těch druhých jsou stovky.

Švýcar v rozhovoru pro francouzský deník l´Equipe prohlásil, že se svým přítelem Woodsem mluvil po telefonu.

Hovořit s nejlepším golfistou světa poté, co se pod vlivem skandálu s nevěrou uchýlil do ústraní, se nepodařilo jen tak někomu. Federer říká, že kvůli celé záležitosti "bulvár šílí", ale ani takové instituce jako bohatá média, specializující se na svět celebrit a jejich skandály, nedokázala přinést relevantní informaci o tom, kde se Woods zdržuje.

Tiger Woods odchází.

Sobotní zprávu televizní stanice WJTV, že Woods se léčí ze sexuální závislosti, přizdobují sdělovací prostředky slovem "prý", nebo jiným pomocným aparátem. Jedná se o lokální kanál ze státu Mississippi.

Terapeutická klinika Pine Grove v Hattiesburgu se nachází na jeho území. Není to zdaleka první odkaz na to, že Woods byl hospitalizován či dobrovolně internován. Už dříve se spekulovalo o jeho pobytu v arizonském sanatoriu, kam se lidé uchylují ve snaze skoncovat s dvojím životem.

Federer: Potřebuje klid

Je to pravda? Neví se. Naproti tomu Federer potvrdil, že se s Woodsem mluvil a snažil se mu dodat odvahy. Potíže nejbohatšího sportovce planety označil za poučné."Vždycky se může stát, že pečlivě budovaná image se v minutě zhroutí. Straší vás to, ale tak to prostě je," komentoval situaci.

Roger Federer

To, že se Woods téměř dokonale ukryl, mu jeho tenisový a reklamní kamarád schválil. "Potřebuje klid," dodal muž, jenž odletěl do Melbourne usilovat o další grandslamový titul na Australian Open.

O golfistovi mezitím vyskočila jedna další relevantní zpráva, že prostřednictvím své nadace přispěl třemi miliony dolarů na pomoc obětem zemětřesení v Haiti.

To je mnohem velkorysejší než při předchozích živelných katastrofách. Obětem tsunami poslal Woods v roce 100 tisíc dolarů a na nápravu škod po hurikánu Katrina dvojnásobek.

Pavin: Musím čekat

Nová sezona začala bez Woodse, jehož přestávka v kariéře není dle hráčova prohlášení časově ohraničena. Vedle individuálních turnajů bude vrcholem roku Ryder Cup a ačkoli se ve Walesu bude hrát až v září, kolují dohady o tom, zda Woods bude při tom.

Steve Stricker, Tiger Woods, Presidents Cup

(Se Stevem Strickerem při Presidents Cupu.)

Correy Pavin je opatrný. "Jako kapitán musím čekat, jestli se vrátí," odpověděl šéf amerického týmu v pondělním rozhovoru pro agenturu AP.

Ryder Cup 2010 - exhibice kapitánů v Celtic Manor, Corey Pavin (vlevo) a Colin Montgomerie.

Nový systém bodování, podle něhož hráči získají místo v jeho výběru, je více zaměřen na čerstvé výsledky. Woods je po dvou úvodních turnajích sezony v žebříčku třetí, stejně jako na konci minulého roku.

Bude-li Woods s návratem otálet, může být Pavin (na snímku vlevo s evropským kapitánem Colinem Montgomeriem) postaven před volbu, zda mu přidělí jedno ze svých volných míst. "Beru ho jako každého jiného hráče," ujistil nehrající kapitán.

Tiger Woods a Jack Nicklaus - předávání ceny pro nejlepšího univerzitního hráče roku, 1996.

Jakékoli novinky přestala zveřejňovat Woodsova oficiální internetová stránka, ty z minulých let jsou zablokovány. Golfový svět teď očekává, zda současný fenomén poblahopřeje ke čtvrtečním sedmdesátinám Jacku Nicklausovi (oba na archivním snímku). Ještě když hrál, hnal tentýž svět Woodse k překonání rekordu této legendy v podobě 18 vítězství na turnajích kategorie major.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze