Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods má v Ryder Cupu za sebou první zápas - tiskovou konferenci

Tiger Woods má ve Walesu před Ryder Cupem větší přízeň místních fanoušků než médií. | foto: AP

29 2010
Tiger Woods si dávno osvojil umění říci mnoha slovy nic k tomu, co se týká jeho osobního života, a teď se zdá, že už se ho tyto diskuse dokonce ani emocionálně nedotýkají. V takové formě se předvedl na úterní tiskové konferenci po prvním tréninku na Ryder Cup.

Reprodukovat věty světové golfové jedničky o tom, jak se těší a jak skvělá je atmosféra v týmu, je pro poučeného únavné a pro nepoučeného zbytečné. Dietní byla i odpověď na otázku, zda a jak hodlá obhájit divokou kartu, bez níž by se při špatných výkonech do nominace USA nedostal: "Jít a hrát."

Zpravodaj agentury Reuters popsal Woodse jako člověka, jenž by byl raději kdekoli jinde než v tiskové místnosti, a použil pro něj přídomek, jaký svého času dostal švédský fotbalový trenér Sven-Göran Eriksson od italských médií: Gumová zeď.

Tiger Woods na tiskové konferenci před Ryder Cupem.Tiger Woods na tiskové konferenci před Ryder Cupem.Tiger Woods na tiskové konferenci před Ryder Cupem.

Ze zámoří přišla dokonce apologetika. V listu National Examiner, rozdávaném v amerických supermarketech, se jeden z autorů rozohnil na britské kolegy s nařčením, že jsou mezi nimi idioti, pokládající mu urážlivé otázky.

Za příklad je uvedena následující část tiskové konference ve velšském Celtic Manor, kde se Ryder Cup bude hrát od pátku do neděle.

Otázka: Už nevyhráváte majory, nevyhráváte běžné turnaje. Můžete být sesazen z čela světového žebříčku někým z Evropy, nebo Philem Mickelsonem. Jaký význam má pro vás Ryder Cup teď, když jste obyčejným golfistou? - Odpověď: Pamatuju si vás, na British Open jste se mě ptal na totéž. Doufám, že máte před sebou skvělý týden."

tiger woods v ryder cupu

Celková bilance: 5, startů, 24 zápasů, 9 výher - 2 remízy - 13 porážek
1997 (Valderrama, Španělsko), bilance: 0 - 1 - 3, partneři: Mark O´Meara, Justin Leonard, singl: prohra s Constantinem Roccou.
1999 (The Country Club, USA), bilance: 2 - 0 - 3, partneři: Tom Lehman, David Duval, Steve Pate, singl: výhra nad Andrewem Coltartem.
2002 (The Belfry, Velká Británie), bilance: 2 - 1 - 2, partneři: Paul Azinger, Mark Calcavecchia, Davis Love III, singl: remíza s Jesperem Parnevikem.
2004 (Oakland Hill CC, USA), bilance: 2 - 0 - 3, partneři: Phil Mickelson, Chris Riley, Davis Love III, singl: výhra nad Paulem Caseyem.
2006 (The K Club, Irsko), bilance: 3 - 0 - 2, partner: Jim Furyk, singl: výhra nad Robertem Karlssonem.

Pro skutečné "obyčejné" golfisty jsou zajímavé a zároveň i poučné věty čtyřiatřicetiletého Američana, v nichž přiblížil trénink pod svým novým trenérem Seanem Foleyem.

"Není to jen o ranách. Nejdůležitější je porozumět pohybům. I dnes jsem dal nějaké špatné rány, ale automaticky jsem věděl, proč byly špatné. To je skvělé, protože to chvíli trvá, než porozumíte tomu, co má být zafixováno," popsal nejúspěšnější golfista současnosti pocity mnoha začátečníků.

Tiger Woods na tiskové konferenci před Ryder Cupem.

Z přepisu tiskové konference je ještě patrné, že Woods hodlá vložit své schopnosti do služeb týmu a že je mu prý jedno, s kým bude hrát čtyřhry. Před dvěma lety při vítězství USA ve Valhalle nebyl, podstoupil operaci kolena. "Chci získat tolik bodů, kolikrát mě kapitán pošle do hry," dodal Woods.

Na připomínku, že se při mnoha dřívějších ročnících Ryder Cupu choval jako individualita a nebylo lehké mu najít partnera, byl smířlivější a nabídl vysvětlení, že to bylo věkem. "Hráči, s nimiž jsem byl v týmu, byli mnohem starší než já a vztahy se rodily obtížně," dodal muž, jenž teď patří ke starším sám.

Autor:


Česká spořitelna, a.s.
Náborová podpora pro region Severozápadní Čechy

Česká spořitelna, a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 24 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze