Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods jde na zteč, za čerstvý výkon chválil sám sebe

Tiger Woods, první kolo Chevron World Challenge 2010. | foto: AP

3 2010
"To byla krásná rána, co?" rozplýval se Tiger Woods nad vlastním odpalem z týčka na osmnácté jamce hřiště v Thousand Oaks. Takhle rozjařeného už jej na veřejnosti dlouho nikdo neviděl. Američan se výkonem dne ujal po prvním kole vedení v Chevron World Challenge.

Na exhibičním a charitativním turnaji, jehož je hostitelem, zahrál Američan 65 ran, tedy sedm pod par. To se mu v tomto roce zdařilo jen zcela výjimečně.

V klubovně Sherwood Country Clubu dostal příležitost vítězoslavně konstatovat: "Já jsem vám to říkal. Je to proces." Měl na mysli své slova o tom, že potřeboval čas, aby se naučil nový způsob švihu. "Zatímco na dřívějších turnajích jsem dokázal zahrát dobře několik jamek, teď už to bylo celé kolo."

Opravdu? Ve Woodsově kalifornském výkonu nebylo zase tolik dobrých odpalů jako ten, za nějž sám sebe pochválil. Ale z potíží se právě až na závěrečné bogey vždy dokázal dostat následující ranou, nebo vysloveně záchrannou jako na dvanácté jamce. Tam zachránil par přesným úderem zpoza greenu rovnou do jamky.

Bylo to kolo, v němž Woods příliš neprověřil sám sebe v patování. Za hru na greenu se při nedávných neúspěšných pokusech vyhrát turnaj často kritizoval.

"Nestává se mi často, že bych zahrál 65 a přitom dal jen jeden jednoputt. Tentokrát tumu tak bylo na devítce, na ostatních jamkách to byly dvojputty, nebo jsem to trefil rovnou," vystihl svůj výkon čtyřiatřicetiletý hráč, jenž přišel o dlouholetý post světové jedničky.

Pokud svůj poslední turnaj roku vyhraje, má šanci se na místo hráče číslo 1 na chvíli vrátit. Bude záležet na výkonu současného nejlepšího golfisty světa Leeho Westwooda na Nedbank Golf Challenge v Jižní Africe.

Graeme McDowell, první kolo Chevron World Challenge 2010.

Graeme McDowell, první kolo Chevron World Challenge 2010.

Rory McIlroy, první kolo Chevron World Challenge 2010.

Rory McIlroy, první kolo Chevron World Challenge 2010.

Woods má docela solidní konkurenci. Jen o jeden úder horší úvodní kolo zahrála severoirský dvojice Rory McIlroy, Graeme McDowell, tvořivší společný flight.

Druhý jmenovaný charakterizoval den takto: "Nasázeli jsme tam opravdu hodně birdies." On sám i jeho krajan navíc rozvášnili publikum souběžně zahranými eagly na pětiparové jedenáctce.

Další z osmnácti pozvaných účastníků turnaje už jsou na tom hůř. O čtvrté místo se dělí Američané Dustin Johnson a Stewart Cink s průběžnou bilancí -3.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze