Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods dostal 70 milionů a značce Buick to vůbec nepomohlo

Typická figurka pro vozy Buick na trofeji a Tiger Woods, vítěz posledního turnaje v Grand Blanc. | foto: AP

15 2010
Jedním z prodělečných tahů, jaký udělali šéfové automobilky Buick, byl podpis reklamní smlouvy s Tigerem Woodsem. Zástupce ředitele koncernu General Motors Bob Lutz na konci minulého týdne přiznal, že z ní nevypylnuly žádné výhody.

Čím si to vysvětluje, nedokázal jeden z bossů odpovědět: "Možná jsme ho nenechali říci správná slova v pravý čas. Takže je to částečně naše chyba." Kontrakt skončil na konci roku 2008, jedenáct měsíců před vypuknutím sexuálního skandálu světové golfové jedničky.

Buick nejbohatšího sportovce planety sponzoroval deset let a za tu dobu mu vyplatil 70 milionů dolarů. Lutzova slova jsou s touto skutečností v kontrastu. "S Tigerem Woodsem jsme moc štěstí neudělali," odtušil s podotekem, že prodej vozů této značky partnerství nezvýšilo.

Měsíc po předčasném odstoupení od smlouvy dostal General Motors první z vládních finančních injekcí, za půl roku pod federálním dozorem "řízeně" zbankrotoval.

Poté, v srpnu loňského roku, oznámilo vedení divize Buick, že nebude sponzorovat žádný ze dvou profesionálních turnajů PGA Tour.

Woods měl i po skončení kontraktu právo používat zdarma vozy ze stáje General Motors. Na začátku aféry s nevěrou stála hráčova záhadná popůlnoční nehoda blízko jeho domu na Floridě, při níž narazil s Cadillakem Escalade do stromu. Několik týdnů nato automobilka oznámila, že mu své modely nadále půjčovat nebude.

Cadillac Escalade Tigera Woodse po havárii.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze