Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods byl zase špatný, Čejka jeden z nejhorších. Vede Rose

Tiger Woods, druhé kolo AT&T National 2010. | foto: AP

3 2010
Zatímco o první místo na AT&T National se hrálo na úrovni šesti až sedmi ran pod parem zajímavého hřiště Aronimink Golf Clubu v pennsylvánském Newton Square na předměstí Filadelfie, Tiger Woods zažil dlouhé desítky minut nejistoty, zda si zahraje i druhou část turnaje.

Světové jedničce se nedaří a slavné jméno se přes tři hodiny pohybovalo povážlivě těsně nad hranicí cutu. Zespodu se k ní ani nepřiblížil Alex Čejka a daleko dříve, než došlo k rozdělení startovního pole, bylo jasné, že pro něj pátkem všechno končí a žádný podíl z dotace 6,2 milionu dolarů si mariánskolázeňský rodák nepřivlastní.

Woods už podruhé všechno svedl na svou hru na greenu: "Když nedáváte putty, co naděláte..." Oproti prvnímu kolu se aspoň o tři rány zlepšil a zahrál even par.¨

Tiger Woods (vpravo) a jeho caddie Steve Williams, první kolo AT&T National 2010.

Což bylo přesně to, co potřeboval na účast ve víkendovém programu. Před ním hodlá patování trénovat, ale to už říkal o den dřív. Je jasné, že ohlašovaný návrat do bývalé formy se nekoná, a nejde jen o zkažený půlmetrový putt na osmičce, jeho předposlední jamce.

Myšlení vítěze ovšem Woods nezapřel. "Gregr Norman vždycky říkal, že jak jsi v neděli šest ran pozadu, stále ještě můžeš vyhrát," našel Woods sám pro sebe psychickou pomoc.

On teď stojí před sobotou a jeho ztráta na první místo činí deset ran.

Drtivý závěr

A to také proto, že v samotném závěru druhého dne povstal Rose. Ještě na jedenácté jamce se držel někde na rozhraní první a druhé desítky průběžného pořadí. Pak ale zahrál další čtyři birdie (celkem šest v kole). V žádné statistické položce není příliš vysoko, nicméně všechny předčil.

Roseových 64 ran je vůbec nejlepším letošním výkonem na hřišti s úzkými štíhlými fairwayemi a zrádně členitými greeny.

Jen o ránu za ambiciozním Angličanem, jenž by se nějak rád procpal do rydercupového týmu, je dvojice Jason Day, Charlie Wi. Australan se o vedení dělil po prvním kole a než přišel Roseův nástup, držel se takto vysoko až do své poslední jamky.

Charlie Wi, druhé kolo AT&T National 2010.

Charlie Wi, druhé kolo AT&T National 2010.

V americe usídlený reprezentant Jižní Koreje se blýskl eaglem na čtyřparové dvanáctce. Poslal do jamky přihrávku zhruba ze 120 metrů a jelikož jinde nechyboval, vyšvihl se také hodně vysoko.

Naopak hodně hluboko klesl Čejka. Po dvou výrazných výsledcích zažil pád na tvrdou zem. V obou kolech zahrál stejný výkon, čtyři rány nad par, a letošní AT&T National pro něj končí. Pouze jedenáct účastníků zahrálo horší výsledek než německý reprezentant českého původu.

Kolem něj je spousta podobně neúspěšných nositelů zvučných jmen (Jang Jong-un, Rickie Fowler, Davis Love III a další). Ale jména, to je něco, nač si golf dnes nehraje. A moc dobře to musí vědět i nositel jména, které je značkou, Tiger Woods.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze