Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods byl na PGA Championship na dobré cestě, ale sešel z ní

Tiger Woods, první kolo PGA Championship 2010 | foto: AP

13 2010
V dohrávce prvního kola PGA Championship se před Američana Bubbu Watsona a Itala Francesca Molinariho, kteří po čtvrtku vedli se 68 ranami (čtyři pod par), o jednu ránu dostal Američan Matt Kuchar. Ještě než bylo přerušeno pro tmu, dohrál i Tiger Woods, o tři údery hůř než jmenovaná dvojice.

Program ve Whistling Straits se zpozdil vinou mlhy. Pořadatelé pustili první golfisty do hry s více než tříhodinovým zpožděním.

Woods měl navzdory čekání vynikající začátek. Třikrát birdie na úvodních čtyřech jamkách (začínal z desátého odpaliště), to by bral každý. "Na začátku jsem si myslel, že bych mohl zahrát kolem 60," přiznal hráč.

Počínaje jamkou číslo 15, tedy jeho šestou, nastal očistec. Stačily dva drivy do roughu a Woodse to rozhodilo. Nakonec se "vyřádil" i ve zdejších bunkerových pastích, jimiž je hřiště v Kohleru pověstné.

První kolo PGA Championship 2010.

"Nehrál jsem dnes tak špatně," hledal pozitiva a pochvaloval si, jak je spokojen s pohybem těla při úderu. A hrál nádherné, nebo aspoň skvěle přečtené dlouhé první putty! Jenže míče při nich končily těsně u jamky (dvakrát na centimetr) nebo v malé vzdálenosti od ní.

Oproti tomu, jak koncentrovaný zůstal před týdnem po celou dobu marného snažení uspět na Bridgestone Invitational, poddával se tentokrát Woods přece jen o něco víc emocím. Jednou dokonce odhodil driver, aniž by dokončil prošvih.

Ať to byl dobrý ventil frustrace nebo ne, na posledním major turnaji sezony zůstal na rozdíl od zmíněného podniku minisérie World Golf Championship v kontaktu s nejlepšími.

"Nakonec jsem zahrál to krásné birdie na devítce, takže jsem pod parem," prozradil na sebe Woods, že spokojen je v této fázi kariéry i s drobným úspěchem. Na Bridgestone nezahrál v minusu ani jedno ze čtyř kol.

Ti ostatní

V neúplném pořadí patří světové jedničce dělená čtyřiadvacátá pozice a hned vedle něj figuruje v průběžné výsledkové listině i ten, kdo by mohl toto postavení ohrozit. Phil Mickelson odešel do klubovny wisconsinského hřiště s bilancí -1 ve chvíli, kdy mu chybí odehrát čtyři jamky. Na nich pak připisoval dvě rány navíc a klesl na +1.

Phil Mickelson, první kolo PGA Championship 2010.

Phil Mickelson, první kolo PGA Championship 2010

Někteří účastníci prestižního turnaje, dotovaného částkou 7,5 milionu dolarů, neobešli ve čtvrtek ani celou jednu devítku. I začátek dohrávky byl odložen a opět kvůli mlze.

Počínání dohrávajících sledovali v klidu "poloviční" lídři. Watson, jenž už letos vyhrál Travelers Championship, se prezentoval dlouhými drivy. "Moje psychika je na výši. Však jsem taky proměnil několik klíčových puttů a nemusel jsem bláznit," připomněl Američan, jak snadno se golfista dostane do mentální nepohody.

Francesco Molinari, první kolo PGA Championship 2010.

Francesco Molinari, první kolo PGA Championship 2010

Bubba Watson, první kolo PGA Championship 2010.

Bubba Watson, první kolo PGA Championship 2010

Molinari, jenž zahrál pouze jedno bogey (Watson dvě), měl důvod k širokému úsměvu: "Všechno šlo podle plánu." A připojil obecné konstatování, že se jen snažil držet míč v bezpečných pozicích a zkusit proměnit nějaké to birdie.

Ani jeden z obou hráčů svou pozici nepřeceňoval, a to oprávněně. Herní pohoda totiž přes noc vydržela i Mattu Kucharovi, který nakonec skončil kolo o ránu lepší než noční lídři.

Autor:






Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze