Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods a Mickelson v závětří, Čejka před nimi, Players zatím vedou jiní

Robert Allenby, první kolo The Players Championship 2010. | foto: AP

7 2010
Situace kolem obsazení místa světové jedničky nebyla hlavním tématem prvního dne The Players Championship. Do popředí se prodrali jiní zajímaví hráči, Tiger Woods a Phil Mickelson zůstávají v závětří, i když nepříliš vzdáleni pozici lídrů.

Tu zaujali dva zkušení hráči, jejichž ambicí je rozhodně vyhrávat turnaje. Australan Robert Allenby už to na PGA Tour neokusil devět let, a přitom už byl letos dvakrát druhý.

Američan J.B. Holmes má na kontě dva tituly, oba z FBR Open, a v této sezoně má na kontě druhé i třetí místo.

Hráči "v očekávání" si na hřišti počínali podobně. Oba zasáhli většinu greenů v regulaci, avšak Allenby zahrál jedno bogey. Této chyby se Holmes (na snímku) nedopustil, nevyužil však zdaleka všechny své šance skórovat.

J.B. Holmes, první kolo The Players Championship 2010.

"Bylo to jedno z kol, které nejsou lehké samy o sobě, ale hra se daří, a tak je všechno jakoby snadné," uvedl osmadvacetiletý Američan, jenž by se rád dostal ho rydercupového týmu. O jedenáct let starší hráč z jižní polokoule byl lakonický: "Celý den jsem hrál dobře."

Alex to ustál

Výsledková listina je nesmírně vyrovnaná. O ránu horší skóre než lídři má na druhém místě osm hráčů a Alex Čejka se s výkonem 69, což jsou tři rány pod par, dělí o jedenadvacáté místo s dalšími patnácti golfisty.

Má za sebou velice solidní kolo. Německý reprezentant českého původu se vrátil po roce na místo, kde loni útočil na vítězství, a položil dobrý základ případnému dobrému umístění.

Hřiště TPC Sawgrass, první kolo The Players Championship 2010.

Alex se s TPC Sawgrass nejdřív pral o to, kdo z nich bude vládcem. Na druhé jamce zahrál eagle, ale dvě takto ušetřené rány ztratil dvojicí následných bogey a po sedmičce se dostal dokonce do plusu. Pak postupně měnil své skóre až na -3, a to i díky skvělému puttu do birdie na závěr dne.

Pořadí se v Ponte Vedra Beach na Floridě může ve druhém kole lehce zamíchat. Šestaosmdesát účastníků hrálo na obtížném hřišti, jaké svědčí nejštědřeji dotovanému turnaji americké série, lepší výsledek než par.

Boj o světovou jedničku

Vlna vynikajícíh výsledků zakryla částečně pohled na rivalitu dlouhodobě nejlepších mužů světového golfu. Také oni ale prokázali kvalitu.

Mickelson, jenž má šanci sesadit Woodse ze světového trůnu, ale musí na TPC Sawgrass vyhrát, si na úvod připsal 70 ran. Byl skvělý na drivu, ale zradilo ho patování. A on nebyl spokojen: "Vítr moc nefoukal, greeny byly vstřícné, tohle nebylo kolo, jaké bych si přál."

Phil Mickelson, první kolo The Players Championship 2010.Tiger Woods, první kolo The Players Championship 2010.

Woods až do osmé jamky nehrál nic jiného než pary a často byly zachráněné dobrou přihrávkou. Přihrávky vynikající přišly až posléze, ale nebylo jich zase tolik, aby Američan oslnil. "Dost jsem se potýkal sám se sebou," uznal.

Muž, jehož každý krok je prověřován miliony pohledů, působil většinou vyrovnaně. Poté, co před týdnem neprošel cutem v Quail Hollow, od něj každý čeká zlepšení. "Lidé by měli mít větší smysl pro realitu," oponoval Woods.

Vinou svého prvního bogey, jež přišlo na samotné poslední jamce, je na tom navlas stejně jako Mickelson. Oba nedobře patovali a oba věří ve zlepšení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze