Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Woods a Harrington pokračují na PGA Championship v bitvě z minulého týdne

Padraig Harrington a Tiger Woods na PGA Championship pokračují v boji ze závěrečného kola Bridgestone Invitational | foto: AP

14 2009
Tiger Woods rázně vykročil za ziskem 15. major titulu a pátého prvenství na PGA Championship. V těsném závěsu ale je obhájce prvenství Padraig Harrington. Opakuje se tak souboj z minulého týdne kdy právě tito dva hráči bojovali o vítězství na Bridgestone Invitational.

Nejsledovanějšímu flightu na PGA Championship se v prvním kole dařilo - a souboj Tigera Woodse s Padraigem Harringtem okořenil posledním major sezony hned v úvodním kole.


"Hraju Titleist," zahlásil na prvním týčku Harrington Woodsovi, kterým míčkem hraje. "Já mám Nike - hodně štěstí," odvětil Woods a oba šli pokračovat v boji z minulého týdne. Uběhly pouze čtyři dny od finálového kola Bridgestone Invitational, ve kterém se oba přetahovali o prvenství. Vítězně nakonec vyšel světový lídr.

Bohatá konverzace, přesná hra železy

A i po čtvrtku má lehce navrch Tiger Woods. V závěru kola zabral, na posledních osmi jamkách zahrál tři birdie a dostal se o jednu ránu před Harringtona. Ten v úvodním kole zapisoval pět birdie a jedno bogey.

Stalo se tak poprvé od British Open z roku 2007, že Woods v prvním kole prolomil hranici 70 úderů.

Sledovaná dvojice hráčů během kola často konverzovala. "Abych řekl pravdu, v neděli tomu tak nebylo, protože jsme se oba hodně soustředili na vlastní hru," řekl Harrington. "Dneska to bylo ale jiné, první kolo není tak psychicky náročné a tak jsme stihli probrat opravdu hodně různých témat," dodal s lehkým úsměvem.

Třetí z flightu Rich Beem, který v roce 2002 porazil na stejném turnaji a hřišti Woodse o jednu ránu, zahrál -1 a dělí se o 17. místo.

Daří se ranařům, Mickelson se trápí s putterem

Nejdelší hřiště na majorech vyhovuje ranařům, o čemž například svědčí třetí místo pro Huntera Mahana a Alvara Quirose. Na stejné příčce jsou i Robert Allenby, Mathew Goggin, Vijay Singh a David Toms.

Světová dvojka Phil Mickelson nezačal nejlépe, zahrál skóre +2 a dělí se o 69. místo. Zradilo ho zejména puttování.

Ze známých hráčů nejvíce propadli Adam Scott (+10), Retief Goosen (+5), Tim Clark, Angel Cabrera či Ryuji Imada (všichni +4).

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze