Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Wimbledon 2000 se slavil na centrkurtu

2 2000
L o n d ý n - Nikdy dříve nebylo na wimbledonském centrkurtu k vidění tolik tenisových velikánů jako v sobotu 1. července 2000. Od Sidneyho Wooda, vítěze z roku 1931, defilovaly před zaplněným hledištěm známé tváře včetně nejčerstvější šampionky z roku 1999 Američanky Davenportové. Průvodcem slavnostního ceremoniálu byl John Barrett, nejen známý komentátor BBC, ale i sám bývalý aktivní účastník tohoto turnaje.

Na úvod celé slavnosti Barrett zdůraznil, že tito tenisté si vydobyli trvalý respekt a úctu všech příznivců bílého sportu. Jejich zápasy udržovaly v napětí tisíce fanoušků a na jejich účinkování na wimbledonské trávě zůstanou v srdcích přítomných nádherné vzpomínky.

Hráči byli na kurt zváni v pořadí podle počtu dosažených titulů . Pětinásobný vítěz Björn Borg se na centrkurtu All England Clubu objevil poprvé od prohrané finálové bitvy s Johnem McEnroem v roce 1981. Nechyběl ani jeho tehdejší přemožitel ani jejich předchůdce skutečná legenda Australan Rod Laver.

Bouřlivých ovací se dostalo nejen jim, ale i Evertové, Grafové, Beckerovi, Edbergovi a dalším. Po svých vítězných zápasech třetího kola se mezi wimbledonskou elitou objevili i Američané Agassi a Davenportová.

Mezi více než padesáti oceněnými nechyběla ani mistryně z roku 1961 Angela Mortimerová. Když ji Barrett ohlašoval, tak pronesl na adresu své manželky: "Tuto dámu mám čest vidět každé ráno u snídaně".  

Slavnostní ceremoniál skončil tím, že se všechny tenisové hvězdy nechaly společně vyfotografovat. Tyto snímky budou zcela jistě patřit k nejcennějším památkám wimbledonské tenisové historie.

Během Wimbledonu 2000 byl mezi oceněnými i pětinásobný vítěz tohoto turnaje Švéd Björn Borg

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze