Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Williamsová podepsala pohádkovou smlouvu

22 2000
N e w Y o r k - O tom, jak se vyplácí neprohrát šestatřicetkrát v řadě a dobýt dva grandslamové tituly za jediný rok, by mohla vyprávět Američanka Venus Williamsová. Dvacetiletá černá tenistka, jíž provázela pověst kontroverzní postavy, se rázem ocitla ve středu zájmu sponzorů. A konkrétní výsledek? Williamsová podepsala pětiletý kontrakt s firmou Reebok, který jí zaručuje 40 milionů dolarů. Stala se tak jednoznačně nejlépe vydělávající sportovkyní světa.

To, o čem se před několika dny teprve spekulovalo, se stalo skutečností. I přes jisté snahy zatajit výši kontraktu pronikla zpráva brzy na veřejnost. Něco podobného se neutají. Dokonce i obchodní ředitel firmy Angel Martinez ustoupil od tajností. "Nebudu popírat zprávy, které už vyšly na veřejnost," prohlásil pro agenturu AP.

Williamsová se tak zařadila po bok několika málo výjimečných žen světového sportu, které se mohou pochlubit natolik lukrativními smlouvami, jako jejich mužští kolegové. Další americké tenistce Monice Selešové vynáší její pětiletý kontrakt s firmou Nike 25 milionů dolarů. Ruská kráska Kurnikovová má sice smlouvu na skvělých 50 milionů, ale ty jsou podmíněny celou řadou vedlejších podmínek, jako jsou zisky grandslamových titulů a turnajových výher. Kurnikovová ještě žádný turnaj nevyhrála.

Představitelé ženského tenisu hovořili o uzavření smlouvy Venus Williamsové s nadšením jako o začátku nové éry a vyrovnávání mezery mezi ženským a mužským sportem. Sama hráčka se o konkrétních číslech nechtěla bavit, rozhodně je však spokojena. "Podmínky smlouvy jsou skutečně uspokojující. Je to velký okamžik v mém životě a další krok k vyplnění mých snů," pochvalovala si. Zároveň si však uvědomuje větší zodpovědnost, k níž ji peníze zavazují: "Teď musím být nejlepší úplně ve všem a já se budu snažit udělat pro to co můžu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze