Williams přijede, ale smečovat nebude

3 2007
Děčín - Výstřel z děla, ochutnávka vín, módní přehlídka či slavnostní předání dresů všem hráčům v prostorách děčínského zámku. Vskutku pestrá "předehra" čeká na aktéry dnešního Severočeské doly All-Star Game, které se po roční přestávce opět vrací do Děčína. "Skvělou zprávou pro fanoušky je to, že ČT chystá přímý přenos," podotkl manažer pořádajícího klubu Pavel Stara.

Na oficiální tiskové konferenci v pražském hotelu Intercontinental s radostí připomněl, že partnerem basketbalové show se stala akciová společnost Severočeské doly. "Myslím si, že je velmi dobře, že All-Star Game má svého generálního partnera. Je nesporné, že si tato akce získává svou prestiž."

Před dvěma lety se aktuálně druhý tým tabulky Mattoni NBL zhostil pořadatelství Utkání hvězd na výbornou. Stara zdůraznil, že i tentokrát děčínský klub udělal pro zdárný průběh akce maximum. "Naším úkolem je povznést All-Star Game nejen po sportovní, ale i po společenské stránce."

Pevnou víru v atraktivní podívanou vyjádřil i zástupce Severočeských dolů. "Věřím, že Severočeské doly All-Star Game může být vrcholem letošní sezony," řekl dokonce Ing. Vladimír Budinský, vedoucí oddělení komunikace Severočeských dolů, a.s.

Vzápětí objasnil, proč vlastně Severočeské doly uzavřely partnerství s All-Star Game Mattoni NBL. "Mládeži je nutno dávat nějaké dobré vzory, a proto jsme s velkou radostí přijali nabídku sponzorovat All-Star Game. Když mladí sportovci uvidí přímo na vlastní oči opravdové hvězdy, tak je to nepochybně bude motivovat k tomu, aby se věnovali sportu a ne počítačům, aby šli do tělocvičny a nezůstávali třeba na ulici."

Jedním z pětice hráčů, kteří obdrželi od příznivců více než tisícovku hlasů, je nymburský lídr Radoslav Rančík. Slovenský basketbalista se představí v zahajovací sestavě světového výběru po boku Levella Sanderse, Denise Mujagiče, Chada Timberlaka a Tarvise Williamse, nicméně s úsměvem na tváři přiznal, že by se velice rád zúčastnil i doprovodných soutěží ve smečování i tříbodové střelbě.

"Nezáleží to na mně, ale samozřejmě kdyby ta příležitost přišla, tak bych se velice rád zúčastnil. Je to prestižní," poznamenal Rančík. "Ale nijak extra mě to nemrzí. Jsem součástí All-Star zápasu a už to je pro mě dostatečná čest."

Je však docela dobře možné, že se Rančíkovi jeho přání utkat se o korunu krále smečařů nakonec splní. Důvodem jsou zdravotní problémy Tarvise Williamse. "Tarvis se Utkání hvězd zúčastní a nastoupí v zahajovací sestavě, ale smečařskou soutěž raději vynechá," prozradil Pavel Stara.

Vítěze soutěže ve smečování z roku 2005 by mohl nahradit právě Rančík. "Domluvíme se s hráči přímo na místě. V úvahu připadá Rančík nebo Timberlake," pokýval hlavou děčínský manažer. "Soutěže ve smečování se nezúčastní ani Jakub Skála, jehož nahradí Ladislav Sokolovský."

K rukám pořadatelů dorazily na poslední chvíli ještě další tři omluvenky. Kvůli zranění nepřijedou Monty Mack z Nymburka a ostravské duo Mike Mitchel-Jaroslav Prášil.

"Mitchel byl původně náhradníkem a místo něj byl donominován Cameron Crisp z Prostějova, který tak nahradí v sestavě světového výběru Macka. Mitchelovo místo v soutěži trojkařů zaujme Rahsaan Ames z Pardubic a Prášila nahradí Pavel Miloš," osvětlil vynucené rošády Stara.

Do hlasování se letos zapojilo rekordních čtyři a půl tisíce fanoušků. Nejvyšším počtem hlasů obdařili brněnského pivota Petra Bendu (1741), pak už následovaly zahraniční hvězdy: Tarvis Williams (1313), Denis Mujagič (1265), Radoslav Rančík (1259) a Kamaldin Gamma (1036).

Severočeské doly All-Star Game začne dnes v 17.30 v děčínském ČEZ Sportcentru. Nejprve přijde na řadu semifinále obou dovednostních soutěží, poté bude rozehrána samotná exhibice. V první přestávce se utkají finalisté ve střelbě trojek, ve třetí pak vyvrcholí soutěž smečařů. Hlavní přestávka bude patřit mj. zápasu vozíčkářů.

Výběr světa

Základní pětka (dle fanoušků):
Levell Sanders (BK Děčín, 863 hlasů), Denis Mujagič (Synthesia Pardubice, 1265), Chad Timberlake (Mlékárna Kunín, 893), Tarvis Williams (Mlékárna Kunín, 1313), Radoslav Rančík (ČEZ Basketball Nymburk, 1259)

Donominace (trenéři):
Sylvere Bryan (BK Prostějov), Damien Argrett (BK Ústí n. L.), Darius Washington (ČEZ Basketball Nymburk), Rahsaan Ames (Synthesia Pardubice), Ivan Perinčič (Mlékárna Kunín), Peter Mulligan (BK Děčín), Cameron Crisp (BK Prostějov).

Trenéři: Muli Katzurin (ČEZ Basketball Nymburk) a Miroslav Marko (BK Prostějov)

Výběr ČR

Základní pětka (dle fanoušků):
Pavel Slezák (BBK Ives Brno, 776), Pavel Prach (A Plus OHL-ŽS Brno, 907), Marek Stuchlý (BK Prostějov, 892), Petr Benda (A Plus OHL-ŽS Brno, 1741), Stanislav Votroubek (ČEZ Basketball Nymburk, 770)

Donominace (trenéři):
Pavel Beneš (ČEZ Basketball Nymburk), Ladislav Sokolovský (ČEZ Basketball Nymburk), Lukáš Kraus (Kondoři Liberec), Petr Bohačík (NH Ostrava), Pavel Houška (BK Děčín), Jiří Trnka (Synthesia Pardubice), Pavel Miloš (BK Děčín)

Trenéři: Pavel Budínský (BK Děčín) a Stanislav Petr (Synthesia Pardubice)

Dovednostní soutěže

Tříbodová střelba

Svět: Rahsaan Ames, Lamar Butler (BK Prostějov), Admir Alič (USK Praha)
ČR: Pavel Prach, Stanislav Votroubek, Lukáš Kraus

Smečování

Svět: Damien Argrett, Sylvere Bryan, Chad Timberlake nebo Radoslav Rančík
ČR: Pavel Englický (ČEZ Basketball Nymburk), Pavel Houška, Ladislav Sokolovský

Autor:


Nejčtenější

Rébusy Ligy národů: postupy, sestupy a jak do play off o Euro 2020

GÓLOVÁ STŘELA. Brankář Jiří Pavlenka se za ranou Ruslana Malinovského natahuje...

Fotbalová Liga národů má za sebou čtyři kola a před listopadovým finišem je jen málo otázek...

Ukrajina - Česko 1:0, vyrovnaná bitva, ale i konec nadějí na postup výš

Český fotbalista Jakub Jankto se chytá za hlavu po neproměněné šanci v duelu...

Charkov (od našeho zpravodaje) Čeští fotbalisté už v Lize národů nemají šanci na první místo ve skupině. Ukrajině i podruhé...KOMENTÁŘ: Jak si český fotbal ubližuje. Není mu pomoci

Místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr během valné hromady.

Dobrá zpráva ze Slovenska: česká fotbalová reprezentace zahájila éru s novým trenérem a vyhrála....

Němcům hrozí v Lize národů pád, ve Francii je skolily góly Griezmanna

Antoine Griezmann (vpředu) a Olivier Giroud slaví vstřelený gól proti Německu v...

Fotbalistům Německa vážně hrozí, že vypadnou z elitní divize Ligy národů. Po druhé porážce během...

Plíšková v Moskvě po debaklu končí, o Turnaj mistryň ale nepřišla

Karolína Plíšková na turnaji ve Wu-chanu.

Soupeřka, která před pár lety patřila mezi světovou elitu, nemilosrdně zastavila cestu Karolíny...

Další z rubriky

Šampioni z Golden State dostali unikátní prsteny, NBA zahájili výhrou

PLESK.  Kevin Durant a Stephen Curry z Golden State si gratulují.

VIDEO Nejlepší basketbalová soutěž světa odstartovala výhrou úřadujících šampionů Golden State Warriors...

Rychlý proces. Pardubičtí basketbalisté utrpěli v Nizozemsku debakl

Pardubičtí basketbalisté odešli z pohárového zápasu v Den Boschi s hlavami...

Pardubičtí basketbalisté zahájili svou pouť Europe Cupem FIBA debaklem 58:91 na palubovce...

Nymburk udržel USK pod stobodovou hranicí. Gašicová sbírala rekordy

Brandi Wingateová (v červeném) ze Slavie pod tlakem Josipy Buraové z Hradce...

Nymburské basketbalistky udržely mistrovské ZVVZ USK Praha pod stobodovou hranicí, přesto i ony...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz