Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Česká cyklistická klasika je pro elitní tuzemskou stáj velkou výzvou

Alois Kaňkovský ze stáje Whirlpool Author vítězí ve spurtu. | foto: Josef Vaishar

2 2016
V úvodních jarních závodech na jihu Evropy, které berou v rámci soustředění spíše jako příležitost na rozjetí, žádnou díru do světa neudělali. Když se ale cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author postavili na start domácího podniku, hned ukázali svoji sílu.

A v sobotu před sebou mají první opravdu velkou výzvu, ostrý start do nově sezony totiž obstará česká jarní klasika, závod Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš.

„Určitě pojedeme na vítězství a jsme na to dobře připraveni,“ prohlásil ředitel hradecké stáje Vladimír Vávra. Svoji připravenost cyklisté opravdu ukázali, když před týdnem ovládli první větší závod na českém území, Velkou cenu Hlohovce. První byl v cíli Polák Bartosz Warchol, nová posila hradecké stáje, třetí mezi elitou dojel jeho stájový kolega Alois Kaňkovský a medailovou kolekci Whirlpoolu doplnil Michael Kukrle, který skončil druhý v kategorii do 23 let.

Whirlpool Author

  • hradecká cyklistická stáje jde do sezony s deseti závodníky, z loňské sestavy zůstali Tomáš Bucháček, Pavel Camrda, Martin Hunal, Alois Kaňkovský a Jan Kovář
  • novými jezdci jsou Bartosz Warchol (24 let), Vojtěch Hačecký (29), Michael Kurkle (22), Michal Brázda (18), Jiří Šorm (18)
  • po závodech na jihu Evropy minulý týden Warchol vyhrál Velkou cenu Hlohovce, včera Hačecký a Bucháček obsadili první dvě místa na kritériu v Praze
  • tým vstoupí do Českého poháru, je jím jarní klasika, která se pojede netradičně na okruzích kolem Velké Bíteše, Whirlpool bude obhajovat loňské prvenství, které pro její barvy vyjel Jiří Polnický

Hradecký tým tak vykročil k dosažení jednoho ze svých předsezónních cílů, kterým je obhajoba pozice nejúspěšnější domácí stáje. Tu si drží už několik sezon, loni ji potvrdila především jasnou dominancí v Českém poháru.

S obhajobou prvenství může Whirlpool Author začít v sobotu, kdy se v okolí Velké Bíteše jede první pohárový závod. Před rokem na ní začal Jiří Polnický cestu za celkovým prvenstvím, ale obhajovat ho nebude. Společně s polským jezdcem Pawlem Cislikem totiž zamířil výš, letos oba hájí barvy druhodivizní polské stáje Verva ActiveJet.

Odešli i někteří další, místo nich nastoupilo do desetičlenného týmu hned šest nových jezdců, vedle Warchola a Kukrleho také zkušený Vojtěch Hačecký a trojice mladíků Michal Brázda, Jakub Kleveta a Jiří Šorm, všichni z Mapei Cyklo Kaňkovský. „Jde o špičkové mladé jezdce, kteří by to měli za dva, tři roky potvrzovat i v elitní kategorii,“ je přesvědčen Vávra

Hradecká stáj má před sebou vedle kompletního výčtu významných domácích závodů také řadu startů v zahraničí, kde chce být vidět. K tomu si přibírá ještě jeden cíl, jenž by se měl naplnit v závěru sezony. „Letošní mistrovství světa se jede na úplné rovině v Kataru, což je šance pro našeho skvělého spurtéra Kaňkovského. Jeho nominace je naší prioritou,“ uvedl ředitel stáje.

První náznakem může být už sobotní závod, na který Whirlpool vyrazí v kompletním složení, na start se postaví všech deset jezdců, které tým má.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze