Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Westwood vzkázal Woodsovi z Afriky, že se postu jedničky jen tak nevzdá

Lee Westwood, první kolo Nedbank Golf Challenge 2010. | foto: AP

2 2010
Ještě před prvním kolem exhibičního turnaje Nedbank Golf Challenge dal Lee Westwood jasně najevo, že se postu světové jedničky nehodlá vzdát. "I když je pravda, že mě to začalo trochu vysávat," řekl Angličan v jihoafrickém Sun City, kde zaujal průběžnou třetí pozici.

Jestliže Westwood v konkurenci dalších jedenácti pozvaných hráčů skončí v neděli nejhůř druhý, nemusí se o post muže číslo 1 bát. I kdyby ho o něj ale připravil Tiger Woods na dálku výhrou na Chevron World Challenge, na konci roku se Westwood na vrchol zase vrátí.

"Je příjemné, když vám lidé připomínají, že jste nejlepší na světě," uvedl ke své situaci hráč, jenž ve čtvrtek vstoupil do hry po boku krajana Justina Rosea.

Nová situace přinesla do života sedmatřicetiletého hráče do té doby neznámé prvky. "Když jsem přiletěl do Číny, hned mi přidělili osobního strážce. Nechápal jsem proč, ale pochopil jsem záhy," připomněl Westwood, co je také spjato s jeho novou rolí.

Padraig Harrington, první kolo Nedbank Golf Challenge 2010.

Padraig Harrington, první kolo Nedbank Golf Challenge 2010.

Také v Gary Player Country Clubu na jiném konci světa je o něj zájem. "Líbí se mi to tady, rád si zahraju na zdejším hřišti a před jihoafrickým publikem," opětoval Westwood ovace a vřelé přijetí.

Čtvrteční program byl vinou špatného počasí přerušen, ale Westwooda to nerozhodilo a na po návratu na hřiště na zbylých čtyřech jamkách uhájil třetí pozici s výsledkem 68 ran (čtyři pod par). O ránu před ním je druhý Ross Fisher a se skóre 66 (-6) vede Padraig Harrington.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze