Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Westwood po letech dobyl Ameriku, Garrigus v agónii, Čejka prošel očistcem

Lee Westwood, vítěz St. Jude Classic 2010. | foto: AP

14 2010
Agónie, jakou si protrpěl Robert Garrigus, není v golfovém světě zase tak ojedinělá, ale to neznamená, že míň bolí. Američan měl už skoro v kapse vítězství v St. Jude Classic, přesto si ho z turnaje v Memphisu odváží Lee Westwood. Nikoli bez boje, nikoli jen pro soupeřovo selhání.

To ovšem bylo nutné, aby se dostavila zápletka i rozuzlení. Dvaatřicetiletý Garrigus se dostavil na závěrečnou jamku s náskokem tří ran. Drajvoval do vody. S jednou trestnou ranou na kontě poslal vzápětí míček do lesa. "Všechno dobré přebila jedna zkažená rána. To je mizérie," lál sám nad sebou.

Když ho na čtyřparové jamce dopravil na green až pátou ranou, dva putty znamenaly tříčlennou rozehrávku. "Jsem rád, že jsem se dostal aspoň do ní," odtušil Garrigus, jenž měl ještě šanci vše získat zpět.

Jenže chyboval hned na první přidané jamce TPC Southwind. Jeho první rána skončila za stromem a z této pozice nedokázal vydolovat víc než bogey. Boj o výhru přenechal svým dvěma evropským soupeřům.

Robert Garrigus, čtvrté kolo St. Jude Classic 2010.

Garrigusova dosavadní umístění byla na hony vzdálena tomu, oč hrál tentokrát. Čtyři cuty a pouhé tři letošní výdělky v celkové hodnotě 80 tisíc dolarů z něj dělaly pouhého "dělníka pole". Teď sice skočil těsně do první stovky FedEx Cupu, ale agónie z Tennessee ho poznamená na dlouho.

Americká řež Evropanů

Westwood zahrál tři birdie na druhé až čtvrté jamce, ale pak ne a ne se zlepšit. Když na sedmnáctce kleslo jeho skóre vinou bogey, s vítězstvím už nepočítal. V play-off však sebral všechny síly.

"Už je to dlouho, co jsem vyhrál v New Orleansu. Od té doby jsem vyhrál snad pětadvacet turnajů, ani nemá cenu to počítat. Několikrát jsem byl blízko, zvlášť letos," připomněl Westwood svou americkou anabázi.

S tím, že se dočká teď, vzhledem ke ztrátě na první místo nepočítal. "To jen dokazuje, že v této hře nemáte nic očekávat, protože nikdy nevíte, co přijde," doplnil.

Přišlo to, že Garrigus vypadl v play-off záhy. Jako soupeř zbyl Angličanovi Robert Karlsson. Symbolicky se na neutrální půdě, týden před US Open, utkaly evropské jedničky uplynulých dvou let. Švéd vzdoroval dlouho, ale na Westwoodovo birdie ze čtvrté jamky rozstřelu už neměl.

Robert Karlsson, čtvrté kolo St. Jude Classic 2010.

Zatímco Karlsson v USA dosud nevyhrál, jeho pokořitel přidal zámořské vítězství po dlouhých dvanácti letech. Taková doba dělí trojku světového žebříčku od výhry na New Orleans Classic. Však také putter letěl na oslavu tohoto faktu daleko do davu!

Čejkovo kolo hrůzy

Takřka katastrofální závěr měl turnaj pro Alexe Čejku. Německý profesionál českého původu po třech kolech nemohl pomýšlet na atak předních pozic, ale na vyšší výdělek určitě.

Chyba lávky! Propadl se sice o pouhých deset míst na konečné dělené 67. místo, ale způsobem dosti útrpným.

Alex Čejka, třetí kolo Memorial Tournament 2010.

Mariánskolázeňský rodák zahrál v neděli 78 ran. Jeho celkové skóre je +9 a rovných osm ran z této bilance přidal Čejka nad par právě v závěrečném dni. Dvě birdie dvojnásob přebily jeho "multi" bogey. Jen na tříparové čtrnáctce zapsal do skórkarty číslo 7.

Čejka zahrál o tři rány hůř než John Daly, jen tři muži z těch, kteří dokončili všechna čtyři kola, zahráli horší výsledek. Teď nezbývá nic jiného než se oklepat před účastí na US Open.

st.jude classic - konečné výsledky

Par 70: 1. Westwood (Angl.) 270 (63+78+71+68) - na čtvrté jamce play off, 2. Karlsson (Švéd.) 270 (67+66+68+69) a Garrigus 270 (67+66+66+71) všichni -10, 4. Willis 271 (66+65+73+67) a Micheel 271 (68+66+70+67) oba -9, 6. Slocum (všichni USA) 272 (69+67+66+70) -8.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze