Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Westwood asi udrží místo světové jedničky, Woods v Šanghaji tápe

Lee Westwood, třetí kolo HSBC Champions 2010. | foto: AP

6 2010
Žádné drama v boji o světovou jedničku se zřejmě konat nebude. Tiger Woods pokazil třetí kolo HSBC Champions, zatímco Lee Westwood bude v neděli tento post obhajovat z pozice druhého hráče v průběžném pořadí šanghajského turnaje. Je o ránu za vedoucím Franceskem Molinarim.

To, že Woods je na děleném 17. místě nejlepším z Američanů, dokumentuje tuto sezonu docela věrně. Na závěrečném podniku World Golf Championship, kde hrají zástupci všech velkých sérií společně, zatím zcela vládne Evropa.

Italsko-anglický souboj o vedení byl v závěrečném flightu neustále vyrovnaný. Molinari se většinou držel před Westwoodem, ačkoli měl ve hře větší výkyvy. Na třinácté čtyřparové jamce zahrál eagle a vedl o dvě rány.

Francesco Molinari, třetí kolo HSBC Champions 2010.

Francesco Molinari, třetí kolo HSBC Champions 2010.

"Byl jsem jak na kolotoči. Několik dobrých ran, jiné zase vyloženě špatné. Ale bylo vidět, že jsem zlepšil krátkou hru," komentoval svůj výkon Molinari.

Jeho konkurent nevynechal jedinou příležitost, jak na lídra vyvinout tlak. Přiblížil se mu díky birdie na patnáctce a drama vyvrcholilo na finálové jamce s parem 5.

Zatímco Westwood hrál druhou ránu do těsné blízkosti greenu, Molinari ho atakoval až třetí ranou z větší dálky. Nakonec ale oba dotáhli svůj výkon do birdie.

"Dnes jsem hrál nejlíp za celý týden," pochvaloval si Westwood. "Nějaké šance jsem nedal, ale bylo tam i několik opravdu dobrých puttů," doplnil sedmatřicetiletý vládce světového golfu.

Luke Donald, třetí kolo HSBC Champions 2010.

Luke Donald, třetí kolo HSBC Champions 2010.

Ital má v čele bilanci 14 ran pod par, Westwood hraje -13. Na třetí místo se za ně vytáhl Angličan Luke Donald, jenž ovšem "reprezentuje" americkou PGA Tour jako její kmenový hráč. Na dosavadních 54 jamkách zahrál pouze jediné bogey a se skóre -10 může v neděli na hřišti Še-šan International atakovat nejvyšší pozice.

V dalším pořadí se mezi Evropany vmísila také jihoafrická dvojice Ernie Els, Jaco van Zyl a než zrak dojde při čtení leaderboardu k první americké vlajce, narazí ještě na dvě jihoafrické, korejskou, tři švédské a mnohé další.

Woods po nadějném čtvrtečním startu zahrál v pátek pouze even par a dnes byl dokonce jednu ránu v plusu. Jeho skórkarta obsahuje čtyři bogey a tři birdie. "Nebyl to zrovna dobrý den," konstatoval suše.

Tiger Woods, třetí kolo HSBC Champions 2010.

Tiger Woods, třetí kolo HSBC Champions 2010.

Opět trefil jen sedm fairwají ze čtrnácti a zhoršil se ve statistice greeny v regulaci - tentokrát jich zasáhl pouze jedenáct. "A nedal jsem ani moc puttů," završil výčet svých nezdarů Woods.

Definitivně ze hry o místo světové jedničky jsou Martin Kaymer i Phil Mickelson. Němec zahrál +2 a klesl na dělenou 27. pozici, Američan dokonce +4 a propadl se na dělené 34. místo.

hsbc champions - pořadí po 3. kole

Par 72: 1. F. Molinari (It.) 202 (65+70+67) -14, 2. Westwood 203 (66+70+67) -13, 3. Donald 206 (68+70+68) -10, 4. Fisher (všichni Angl.) 208 (69+70+69), Ramsay (Skot.) 208 (69+68+71), Els (JAR) 208 (72+65+71) všichni -8.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze