Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Webber se do Williamsu tlačit nenechá

23 2003
Londýn - Kdo nahradí Montoyu? Kolumbijský rychlík zamíří v roce 2005 do McLarenu a prestižní místo u Williamsu BMW bude volné. Britská média měla okamžitě jasno. Do bývalého týmu Mansella, Hilla nebo Senny začala strkat Marka Webbera, který letos téměř sám držel nad vodou stáj Jaguar. "Jenže můj život je nyní Jaguar a těším se, že to tak bude i v příštích letech," odpověděl spekulantům Australan.

Webber má před sebou jednoznačný cíl. Touží vyhrát Velkou cenu formule 1 v kokpitu "Velké kočky". Sedmadvacetiltý jezdec má absolutní důvěra vedení týmu. Ve Williamsu nezajišťuje přízeň  nadřízených často ani titul mistra světa, jak se o tom mohl přesvědčit Nigel Mansell, který byl po zisku koruny šampiona v roce 1992 nekompromisně vyhozen.

"Nijak se netajím, že způsob práce Williamsu obdivuji, ale v současné fázi kariéry si nedokážu představit, že bych Jaguar opustil. Ale stát se může cokoli. Mojí prací je řídit co nejlépe," nechal si skulinku v jinak jednoznačně formulovaném prohlášení novodobý australský hrdina.

Webber, který se nedávno vrátil z putování po Tasmánii, jehož výtěžek šel na dětské charitativní organizace, dodal, že pokrok Jaguaru v roce 2003 na něj velmi zapůsobil a v nadcházející sezoně očekává obdobný výkonnostní vzestup.

Ve čtvrtek Webber odcestuje na jihošpanělský okruh do Valencie, kde se zúčastní tří až čtyřtýdenních testů Jaguaru.

Mark Webber komunikuje s mechaniky Jaguaru během prvního tréninku na Velkou cenu Austrálie F1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze