Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Watson zkazil poslední jamku a před finále v La Quintě vede s Prughem

Bubba Watson - Bob Hope Classic 2010, čtvrté kolo. | foto: AP

25 2010
Soupeření o konečné vítězství v turnaji Bob Hope Classic se odehrává ve velice nízkých číslech. Bubba Watson snížil své skóre až na 25 ran pod par, jenže zkažená poslední jamka v nedělním čtvrtém kole ho srazila zpět o dva údery. O vedení se dělí s Alexem Prughem, ale ani další hráči nejsou bez šance na titul.

O něm se na podniku PGA Tour s dotací pět milionů dolarů rozhodne až v pondělí, protože druhé kolo bylo odloženo o den a program se natáhl. Ve finálovém kole se profesionální hráči podle netradičního herního schématu už utkají sami, bez známých osobností a dalších amatérů ve společných týmech.

Rozuzlení zajímavé zápletky se odehraje na privátním hřišti Arnolda Palmera v areálu PGA West, jednom ze čtyř, na nichž se účastníci turnaje v kalifornské La Quintě ve čtyřech základních hracích dnech vystřídali.

Američané v hlavních rolích

Watson (hlavní foto) si ani dnes nejprve neodpustil jedno bogey, ale na druhé devítce svůj výsledek začal vylepšovat. Dostal se záhy po jejím začátku před Prugha, jenž byl v té době už v klubovně.

Jenže jednatřicetiletý lídr, jenž dosud nikdy nevyhrál profesionální turnaj, na závěrečném čtyřparu hřiště Jacka Nicklause v PGA West zapsal do skórkarty double bogey a skončil na součtu 69. "Před finále se dělím o vedení, takže se těším na závěrečnou bitvu. Sám se sebou i se hřištěm," komentoval svou pozici Watson.

Alex Prugh - Bob Hope Classic 2010, čtvrté kolo.

Prugh (foto v textu), jenž vedl po sobotě, zahrál 70, což je jeho nejhorší výsledek z golfového letoviska nedaleko Los Angeles. "Když vydržím hrát jako v předchozích čtyřech dnech, mám velkou šanci na dobrý výsledek," uvedl.

Třetí místo drží o ránu zpět za vedoucí dvojicí Bill Haas a Tim Clark. Druhý jmenovaný Jihoafričan je nejvýše postaveným neamerickým golfistou v průběžném pořadí.

Nejlepší nedělní kola předvedli další Američané Kevin Streelman a Ben Crane. Prvního výsledek 64 ran (osm pod par) vynesl na průběžné šesté místo s možností zaútočit na vítězství. Druhý je na dělené 28. pozici.

Čejka mezi poraženými

První turnaj sezony se nevyvedl Alexi Čejkovi. Německý profesionál českého původu ani ve čtvrtém kole nepředvedl výkon na úrovni uchazečů o nejvyšší mety. Zahrál even par a celkovým skóre -2 se dělí o 106. místo. Je to sedm úderů za výkonem, který zajišťoval postup do finálového kola.

Bob Hope Classic 2010, čtvrté kolo.

Netradičním cutem, oddělujícím v La Quintě čtyři základní hrací dny a jeden závěrečný, se mezi 74 hráčů do pondělního programu nedostali z favoritů například Justin Rose či Rich Beem, ale ani předpokládaná budoucí hvězda Tim Petrovic.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze