Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vzpříčená matice přibrzdila Häkkinena

2 2006
Lausitz - Letošnímu seriálu cestovních vozů DTM vládne německý pilot Bernd Schneider. Na okruhu EuroSpeedway v Lausitzu nedaleko Drážďan vybojoval s vozem AMG Mercedes třídy C svoje druhé letošní vítězství v seriálu DTM a je na čele průběžného pořadí. Po 48 kolech proťal cílovou čáru jako první těsně před Kristensenem na audi a třetím, skvěle finišujícím Häkkinenem. Finský pilot právě v posledních metrech závodu Greena.

"Dnes to byla tvrdá práce, ale celkově  báječný závod. Výsledek je vynikající. Vyhrál jsem pro mého syna, který měl v pátek narozeniny", usmíval se po závodě spokojený Schneider. Bylo to jeho již 41. vítězství a 130. vítězství Mercedesu v tomto seriálu.

Rozhodujícím místem, kde se tentokrát rozhodovalo o konečném pořadí byl prostor před boxy, ve kterém se odehrávají zastávky spojené s doplněním paliva a výměnou pneumatik. Své by o tom mohl vyprávět především exmistr F1 Mika Häkkinen, který se od startu ujal vedení závodu a o konečný triumf jej nakonec připravily problémy s levým zadním kolem během jeho druhého zastávky.

„Byl to velmi vzrušující závod. Problém se zastávkou, při které se vzpříčila matice na kole, připravil Miku o vítězství," konstatoval Norbert Haug, sportovní ředitel Mercedesu.

Jeho soupeři nabídnutou šanci hned využili a Häkkinen nakonec po vzrušující bitvě v posledním kole zachránil alespoň třetí místo. Ještě hůř ale dopadl do té doby druhý Ekström, který dvě kola před koncem závodu zůstal stát na trati s prázdnou nádrží. Problémy měl také Frentzen, který podobně jako Häkkinen ztratil cenný čas při zastávce v boxech kvůli potížím s levým zadním kolem.

V celkovém hodnocení šampionátu tak i nadále vede Schneider se čtyřmi body náskoku před druhým Kristensenem. Příští závod seriálu DTM uvidí diváci na okruhu Oschersleben 21.května.

Výsledky závodu:
1. Bernd Schneider (Něm., AMG-Mercedes C-Klasse) 1:03:35.042 hod., 2. Tom Kristensen (Dán., Audi A4 DTM) -1.428 vt., 3. Mika Häkkinen (Fin., AMG-Mercedes C-Klasse) -3.749, 4. Jamie Green (V.Brit., AMG-Mercedes C-Klasse) -3.889, 5. Bruno Spengler (Švýc., AMG-Mercedes C-Klasse) -4.410, 6. Alexandros Margaritis (Řeck., AMG-Mercedes C-Klasse) -8.924, 7. Jean Alesi (Fran., AMG-Mercedes C-Klasse) -23.549, 8.  Martin Tomczyk (Něm., Audi A4 DTM) -26.468. 

Průběžné hodnocení šampionátu po 2. závodech:
1. Schneider 20 bodů, 2. Kristensen 16, 3. Häkkinen 11, 4. Margaritis 7, 5. Frentzen 6, 6. Alesi a Green oba po 5, 8. Spengler 4.

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze