Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vzplane bitva o Jandovu budoucnost

21 2006
Praha - Divoká vřava se očekává na konferenci skokanského úseku Svazu lyžařů v libereckém Babylonu , kde se bude rozhodovat i o budoucnosti Jakuba Jandy. "Věřím, že si vypereme špinavé prádlo veřejně před zástupci klubů a zvítězí zdravý rozum," říká Leoš Škoda, dosavadní šéf, který stojí v ostrém střetu s Františkem Ježem, skokanovým manažerem.

"Chceme se dohodnout, ale po loňských zkušenostech neuhneme," tvrdí Jež.

Má už připravenu variantu, že by se Janda připravoval mimo reprezentaci pouze s koučem Davidem Jiroutkem ve Frenštátě.  "Tohle byla vždycky cesta do pekel," myslí si Leoš Škoda, sám bývalý reprezentační skokan.

Slovinský mág Vasja Bajc téměř jistě končí, měl by vést Slovince. Škoda slíbil, že tady představí nového zahraničního trenéra.

Podle kuloárových informací se nezdá, že by se proti Škodovi postavila silná opozice a on svoji pozici patrně uhájí až od mistrovství světa v Liberci 2009. "Chceme rozkrýt všechno financování, za což jsme byli kritizováni. Ať si kluby zvolí samy, zda chtějí nechat Jandovi reklamní plochy na lyžích. Pak nedostanou nic na mládež," tvrdí.

"Nechceme nic nesmyslného, jen klid pro přípravu. Ale jen ať si všichni uvědomí, kdo je ten diamant, z něhož všichni žijí," říká Jež. "Chceme se dohodnout, ale myslím, že pokud vyhraje Škoda a spol., na dohodu nepůjdou."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze