Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vzhůru do pouště! Návratu Josefa Krále do GP2 nestojí nic v cestě

Josef Král | foto: Roman Klemm

29 2010
O mistrovi je již rozhodnuto, přesto bude poslední podnik šampionátu GP2 z českého hlediska velmi zajímavý. Po pětiměsíční vynucené přestávce se Josef Král vrací zpět na velké mezinárodní kolbiště. Na působivou trať v Abú Zabí se může těšit i proto, že ji dobře zná: minulou zimu na Yas Islandu slavil třetím místem svůj doposud největší úspěch.

Někdy stačí tak málo. Vlastní chyba, nebo nepozornost soupeře. V případě Josefa Krále si zahrál na osud Rodolfo Gonzales, když ve Valencii přibrzdil příliš brzy a stal se na konci rychlé rovinky odpalovací rampou pro Super Novu mladého Čecha. Málem pohřbil i slibnou kariéru pilota z Hradce Králové. Štěstí a silná vůle vrátit se tam, kde měl po smolném začátku sezony ještě co dořešit, ho přivedly zpět do jeho Dallary-Renault.

O tom, zda si ještě zazávodí, nebo ne, rozhodovaly milimetry v okolí jeho páteře a lékaři, kteří dokázali nejlépe odhadnout, kdy se Josefovo tělo dostatečně zotavilo. Pro jistotu zavrhli myšlenky na návrat v září v Monze a využili dlouhé pauzy před Yas Islandem k perfektní přípravě.

O to lépe se česká naděje cítí: "Do pouště se určitě chystáme v plné zbroji. Syn od září plně trénuje, včetně testů v závodním autě. Poslední absolvoval v pondělí a úterý v Brně s vozem formule AutoGP. Sám byl velice spokojený," prozradil iDNES Josef Král senior. Ve čtvrtek Josef již pilně makal v Anglii na simulátoru a je si jist, že je po fyzické stránce na výbornou připraven.

Otec Král dále prozradil, že se junior "na závody za dva týdny těší a měl by absolvovat také všechny dny následných testů.” Snad ještě důležitější než samotné závody v Arábii jsou totiž dny po nich. Cirkus F1 (testy nováčků) a i GP2 v Emirátech zůstane a bude se připravovat na sezonu 2011. Jezdci GP2 zde mohou navázat nové důležité kontakty a vyzkoušet si spolupráci s jinými týmy.

Josef Král se tedy bude snažit zaujmout a ujasnit si situaci ohledně příští sezony a zimního seriálu GP2Asia – ten se totiž pojede s novými vozy Dallara GP2/11 a účastnit se ho bude nezbytné. Je těžko představitelné, že Čech prodlouží svou spolupráci s týmem Super Nova – o pravidelných umístěních na bodech ale jeho fandové sní jistě již teď.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze