Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vysokoškolačky sahají po bronzu. Olymp deklasovaly

Brno - Olomouc: brněnská Noseková smečuje. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

14 2009
Ještě loni znamenala série mezi volejbalistkami Olomouce a Olympem Praha boj o extraligový trůn. Letos týmy hrají "jen" o bronz. A po prvním zápase má k němu blíž poražený finalista. SK UP Olomouc v domácí hale deklasoval úřadujícího mistra 3:0.

"Kdybychom získali bronz v tomto složení, považoval bych si ho víc než loňského zlata," překvapil trenér Pražanek Stanislav Mitáč. "Domácí vyhráli bez problémů a zcela zaslouženě."

Nelze než souhlasit. Vysokoškolačky ani v jednom setu nedovolily Olympu dvacet bodů. "Tak hladký průběh jsme nečekaly. Z Olympu jsmeměly velké obavy," přiznalo domácí libero Hana Maléřová.

"Podařilo se nám ale dobře odservírovat, čímž jsme je odtáhly od sítě, takže nemohly útočit středem a byly lehce ubranitelné."

Trenér Hanaček Jiří Teplý naopak servis nechválil. "Naše nejlepší činnosti byly blok a obrana v poli, servis nám moc nešel. Ve chvíli, kdy jsme ve druhém setu zkazili šest podání ze sedmi, jsem měl obavu, že se protivník zvedne, ale tuto příležitost nevyužil, a to zřejmě rozhodlo," oddechl si Teplý.

Druhé utkání série hrané na dva vítězné zápasy je na programu ve středu v Praze.  

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze