Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vysmíváš se nemocnému trenérovi? Rozbiju tě, varuje boxer Pacquiao

Manny Pacquiao - Filipínský boxer Manny Pacquiao | foto: AP

13 2010
Klidně by to mohl být nejlepší boxerský zápas roku 2010. Bleskurychlý, zběsilý, krvavý. "Rozbiju tě! Nic jiného si nezasloužíš," vzkazuje svému soupeři Manny Pacquiao. Horlivý Filipínec byl v posledních čtyřech letech třikrát zvolen jedničkou boxerského světa a v neděli v noci se postaví proti Mexičanovi, který nezná slitování.

Tak je tu máme: Manny Pacquiao versus Antonio Margarito. Soubojem o uvolněný trůn organizace WBC v lehké střední váze do 69,9 kg žije celá Amerika.

Nablýskaný ring stojí v Texasu uprostřed stadionu Dallas Cowboys, kde obvykle nastupují borci v helmách pro americký fotbal. Tentokrát bude patřit dvěma výjimečným boxerům. "Když se to povede, bude to paráda. Ve čtyřech dokumentech jsem viděl, jak Margarito dře. Je úžasně natrénovaný. Mohl by překvapit," soudí bývalý boxer Marek Šimák, který bude zápas komentovat pro Sport 1.

Pokud chcete sledovat celý galavečer, musíte si v neděli přivstat, startuje se ve čtyři ráno. Dallaský vrchol přijde později.

Pacquiao je levoruký hrdina Filipín, herec, zpěvák, taky senátor. "To, jak intenzivně se v posledních měsících věnoval politice, by ho mohlo limitovat," říká Šimák. V celém sportovním světě je jen sedm bohatších mužů – Pacquiao si ročně vydělá tři čtvrtě miliardy korun. V neděli se může jako první boxer v historii stát profesionálním šampionem v páté váhové kategorii.

Manny Pacquiao

Manny Pacquiao

A Margarito? To je vyšší a těžší potetovaný raubíř, který by rád dokázal, že si znovu zaslouží úctu. Třikrát se stal mistrem světa, loni v lednu však podváděl, protože si do obvazů na ruce vkládal cosi jako sádru. Byla to nedovolená pomoc, která zesilovala údery. Následoval trest a ztráta boxerské licence. "Teď nastal čas, abych ukázal, že jsem zpátky a že jsem dobrý," prohlásil.

Ale nebyl by to Margarito, kdyby neprovedl nějakou lumpárnu. Před pár dny se do světa dostalo video, na kterém roztřesenýma rukama a hlavou imituje Parkinsonovu chorobu, jíž trpí kouč soupeře Freddie Roach. Marně se Margaritův tým snažil o omluvu, taková provokace zaváněla hnusem.

Co na to Filipíncův trenér? Naoko to nechal bez povšimnutí, ale vsaďte se, že Pacquiaova motivace ještě stoupla. "Předpokládám, že Manny ho sundá do třetího kola. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby k tomu došlo hned v prvním," prohlásil uznávaný trenér Roach.

Zatímco Amerika žije tímhle soubojem, boxerská Evropa bude mít svůj vrchol v sobotu večer v Manchesteru. Brit David Haye, jeden ze tří šampionů v nejtěžší váze, obhajuje titul organizace WBA proti krajanu Harrisonovi.

Jaký zápas láká vás?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze