Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bezchybná výškařka Hrubá: Cítím formu. Ale nevím, jestli na medaili

Výškařka Michaela Hrubá, ilustrační fotografie | foto:  Dan Materna, MAFRA

6 2016
Amsterdam (Od našeho zpravodaje) - Tak vypadá nástup suverénky: čtyři soutěžní pokusy, čtyři úspěšné. Výškařka Michaela Hrubá zvládla na mistrovství Evropy kvalifikaci suverénně: na výškách 180, 185, 189 a 192 ani jednou nezaváhala a pohodlně si zajistila postup do čtvrtečního finále. „Cítím formu,“ hlásí druhá nejmladší členka české výpravy.

V osmnácti letech patří Hrubá k velkým atletickým nadějím budoucnosti. Blýsknout se však může už nyní - na sluncem zalitém Olympijském stadionu v Amsterdamu ukázala, že ve finále klidně může útočit na medaili.

Jak jste se cítila v kvalifikaci?
Cítila jsem se velmi dobře, povrch mi seděl. V rozběhu jsem skoro nic neudělala, doběhla jsem poslední dva kroky a vystřelilo mě to. Doufám, že ve finále to bude podobné.

Nemrzelo vás, že jste neskákala dál? Mohl z toho být i osobní rekord...
Abych řekla pravdu, tak celkem jo. 192 vypadalo velmi dobře i s rezervou, jak jsem pak viděla ze záznamu. Myslím, že 194 nebo 196 by tam zůstalo. Uvidíme, jak to bude vypadat ve čtvrtek.

Zpravodajství

Přečtěte si souhrnné zpravodajství z prvního dne ME atletů.

Veškeré podrobnosti najdete ZDE.

Ulevilo se vám, jak hladce jste to zvládla?
Je to kvalifikace na velký závod. Tlak tam trošku byl, takže úleva je.

Koukala jste po soupeřkách?
Ani ne. Ostatní mi radili, ať to nedělám. A možná dobře, že jsem nekoukala, soustředím se pak na sebe, nekoukám na ostatní, jaké dělají chyby.

Zraněný kotník, který vás trápil, už je v pořádku?
Noha je v pohodě. Mám to zatejpované, ale jen pro pocit.

Jste ráda, že jste ušetřila síly?
Určitě, nemáme teď celý den volno, jako to bývá na delších soutěžích, takže je pro mě výhoda, že jsem neopravovala a ušetřila síly.

Cítíte, že máte formu na medaili?
Cítím formu, ale nevím, jestli to bude na medaili. Co by na ni mohlo stačit? 196 centimetrů na první pokus by možná mohla být medaile.Najdete na iDNES.czmobilní verze