Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vysedávali jsme a slavili, líčí Phelps, jak se nechal nachytat s marihuanou

Plavec Phelps při kouření marihuany. | foto: News of the World

13 2009
Nevěř nikomu. Ani kamarádům kamarádů. "Spousta lidí chce ve svůj prospěch využít jakoukoli situaci. Někdy to zjistíte, když tvrdě narazíte," uvedl americký plavec Michael Phelps pro televizi NBC. Osminásobný vítěz z olympiády v Pekingu dostal "facku", když se na party nechal načapat s dýmkou na kouření marihuany. Fotografie se pak objevila v britském bulvárním deníku News of the World. Phelps teď poprvé vyprávěl o tom, jak se všechno seběhlo.

V listopadu, když po olympiádě odpočíval, si zašel na studentskou party v Jižní Karolíně. "Byli tam pravděpodobně dva nebo tři lidi, které jsem neznal. V celém domě se nacházelo asi šest nebo sedm osob. Nebyla to žádná velká party, jak na univerzitách bývá zvykem. Nic takového. Jen velmi malá skupinka, vysedávali jsme a slavili," líčil Phelps.

Věřil svým přátelům, že ani jejich známí ho neshodí. Leč den nebo dva před zveřejněním obrázku, na němž drží skleněnou trubici, našel Phelps ve svém e-mailu echo, že jej někdo nafotil.

"Netušil jsem, co dělat. Ale věděl jsem, že jsem udělal chybu a jsem zodpovědný za všechny následky," říkal plavec se 14 olympijskými zlaty.

V rozhovoru pro NBC neodpověděl přímo na otázku, zda marihuanu kouřil. "Byl to velký omyl. Hloupý. Prokázal jsem špatný úsudek. Musím a chci další lidi naučit, aby neudělali stejnou chybu," řekl 23letý Phelps.

Olympijskému hrdinovi hrozilo za prohřešek ve volném čase dokonce i obvinění z trestného činu. Stál ho hodně omluv, ale i peněz. Národní plavecká organizace mu na tři měsíce zakázala činnost a po tu dobu mu nedává ani peníze.

Většina sponzorů se za Phelpse postavila, leč přišel o spolupráci s výrobcem cereálií Kellogg. Firma věnovala spoustu krabic s jeho podobiznou na dobročinné účely. Vysvětlení? Jedná se prý o běžný postup v případě, že lupínkům pomalu končí doba trvanlivosti.

"Ale nezáleží na penězích. Největší zklamání bylo, kolika lidem jsem ublížil. Rodině, přátelům, ale hlavně fanouškům," tvrdí Phelps.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze