Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyražte do sportbarů a držte nám palce, vzkazují volejbalisté čtenářům iDNES.cz

Držte nám palce do dalších bitev, prosí čeští volejbalisté své fanoušky. | foto: AP

30 2010
Debaty se čtenáři iDNES.cz patří k oblíbeným kratochvílím českých volejbalistů na mistrovství světa v Itálii. Tým má nakročeno k úspěšnému výsledku a hráči si užívají podporu fanoušků.

"Vy všichni, co jste nám fandili v Turíně, jste byli naprosto skvělí a my si toho hrozně moc vážíme. Víc takových, jako jste vy, a český voliš by neměl problémy s mládeží," vzkazují Petrové Pláteník a Konečný, kteří obývají společný pokoj a ze všech hráčů jsou v odpovídání na čtenářské otázky nejpilnější. "Sledujte a fanděte dál. Děkujeme."

Národní tým uspěl v základní skupině v Turíně. Prohrál jen s Francií, poradil si s Čínou a senzačně i se silným Bulharskem, čímž si zajistil do dalších bojů přijatelný los. Dnes od 17 hodin hraje sice s olympijskými šampiony Američany, ale k dalšímu postupu bude stačit i pouhá sobotní výhra nad Kamerunem.

ptejte se volejbalistů

Posílejte otázky českým volejbalovým reprezentantům do Itálie. Hráči a trenéři vám budou průběžně odpovídat po dobu svého pobytu v dějišti šampionátu ZDE.

"Teď máme před sebou USA a Kamerun, a když nám vydrží forma, můžeme jít ještě dál, v což pevně doufám," napsal blokař Petr Konečný.

Hráčům se přes iDNES.cz z domova hlásí nejen anonymní fanoušci, ale také jejich kamarádi, spoluhráči a známé volejbalové osobnosti. Do debaty se zapojili například bývalí reprezentanti Michal Palinek a Martin Kop.

Kromě citované dvojky Pláteník - P. Konečný už odpovídali i Bence, Kryštof, Ticháček, trenér Svoboda či jeho asistent Hadrava. O příštích soupeřích se rozepsal statistik Petr Sezemský. "Američany zrovna analyzujeme. Máme zpracované všechny jejich zápasy ze Světové ligy a z MS. Teď se soustřeďujeme jen na ně, na Kamerun bude den volna," napsal Sezemský včera odpoledne.

Trenér Jan Svoboda před čtenáři několikrát obhajoval nominaci i výběr základní sestavy, různí členové týmu se už museli vyjadřovat i k tomu, proč šampionát nevysílá veřejnoprávní Česká televize, ale placený kanál Sport 1. "To je dobrá otázka, ale na špatném místě. My tady na mistrovství nevíme nic o záměrech České televize," odpověděli volejbalisté a pozvali fanoušky ke sledování zápasů třeba ve sportbarech. "Kdo chce sledovat naše zápasy, cestu k programu Sport 1 si vždy najde."

Utkání s USA začíná v 17 hodin a sledovat ho můžete také v on-line reportáži na iDNES.cz.

Do diskuse s českými volejbalisty se můžete zapojit i vy, a to na adrese volejbal.idnes.cz/ptejtese

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze