Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyprovokovat je? To nemá smysl, říká Nocar

1 2006
Nymburk, Plzeň - Ve Francii získal před pár dny ligové stříbro, teď se házenkář Karel Nocar chystá skolit s národním týmem Srbsko a Černou Horu. Jen úspěch v baráži (10. a 18. června) protlačí Česko na světový šampionát do Německa. "Mám dobrou náladu," hlásil Nocar, hráč Chambéry Savoie, ze soustředění v Nymburce.

Po dobré sezoně ve Francii?
Přesně tak. Skončili jsme druzí za Montpellierem, zajistili si účast v Lize mistrů. Právě Montpellier jsme v posledním kole doma porazili o šest gólů. Porážka nás přitom mohla odstunout až na čtvrté místo.

Tak to byste si přál mít dobrou náladu i 18. června, po druhém barážovém utkání se Srbskem a Černou Horou v Brně, že?
Byla by to paráda. Čeká nás strašně těžký úkol. Srbové budou v plné síle. Měli problémy, spousta opor nechtěla hrát pod koučem Vujovičem. Jenže ten nedávno odstoupil, nahradil ho Elezovič, a proti nám tak budou kompletní. Jsou určitě v roli favoritů, ale i my chceme na šampionát. Porveme se o něj.

V Chambéry máte dva srbské spoluhráče. Hecovali jste se?
Jasně, ale ani jeden se do nároďáku nevešel. Jejich síla je obrovská, vždyť jen v nejvyšší španělské soutěži jich nastupuje pětadvacet.

Věří si proti Česku hodně?
Před dvěma lety by si z nás možná dělali dokonce srandu. Teď si sice pořád věří, ale mají i respekt. Vědí, že si postupně budujeme v Evropě silnější pozici, hrajeme vyrovnané zápasy s těmi nejsilnějšími. Poslední výsledky jsou toho důkazem. I nám roste sebevědomí.

Jenže "jugoslávská" házená Čechům nikdy neseděla.
Ale to už v hlavách nemáme. Jistě, všichni z jihu Evropy jsou "míčovci" s dokonalou technikou. A srší sebevědomím. Když se jim daří, jsou skoro k nezastavení. Má to však i druhou stránku: když jsou v problémech, začnou se hádat, hrají nedisciplinovaně. To nám může pomoci.

Takže je zkusíte vyprovokovat?
To zase ne. My musíme hrát svoji házenou, podat maximálně soustředěný a disciplinovaný výkon. Schválně je provokovat, taková dobrodružství nemají smysl.

Jak velkou motivací pro vás je, že šampionát se koná v Německu, vlastně "za humny"?
Bude to svátek házené, organizačně nejlepší mistrovství v historii. Bundesliga je nejkvalitnější soutěž na světě. Zahrát si tam znamená pro každého z nás další možnosti, prodáme sebe i českou házenou.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze