Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhrál běh do vrchu, aby nemusel z kopce pěšky

30 2006
Brno - Někdo vyhrává pro peníze, jiný aby se vyhnul námaze. Třeba v sobotu brněnský triatlonista Filip Ospalý, který vyhrál mistrovství republiky v netradiční disciplíně – běhu do vrchu. "Chtěl jsem skončit na stupních vítězů, protože ti nejlepší musí na antidopingovou kontrolu, a proto měli zajištěný odvoz autem dolů. Ostatní museli po svých a to se mi nechtělo," vysvětloval Ospalý.

V desetikilometrovém stoupání na Lysou horu, navíc v chladném počasí, když k cíli na nejvyšší hoře Beskyd se běžci prodírali hustou mlhou, byl Ospalý nejrychlejší s patnáctivteřinovým náskokem.

"Ještěže jsem neznal trať. Kdybych věděl, co mě v posledních metrech čeká, asi bych tak nehazardoval se silami," vykládal Ospalý.

Někdejší mistr Evropy v triatlonu tak po triumfu na duatlonovém mistrovství republiky letos získal další český titul. Ke startu v neobvyklé disciplíně Ospalého vyhecoval občasný tréninkový partner Tomáš Ondráček.

"V trénincích často do kopce běhám, nebylo to tedy pro mě něco úplně cizího," povídal člen brněnského Ekol teamu, jehož český titul opravňuje i ke startu na mistrovství světa i Evropy. "Na novou disciplínu ale nepřesedlám. Termínově ani profily mi její tratě nevyhovují."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze