Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyděrač Tomáše Hrdinky dostal 8,5 roku

25 2005
Olomouc - Dvojici mužů, která bombovými útoky vydírala bývalého mistra Evropy v autokrosu a republikového šampióna ve sprintrallye Tomáše Hrdinku a žádala po něm 23 miliony korun, hrozí devět let a osm a půl roku vězení. Jejich odvolání řešil Vrchní soud v Olomouci. Vynesl ale rozsudek jen nad mladším z nich. Přitom ani jeden z obžalovaných se přelíčení nezúčastnil osobně.

Mladší z mužů, osmadvacetiletý Jan Věrčík, však už před porotu nemusí. Senát vrchního soudu včera potvrdil rozsudek Krajského soudu v Brně a poslal muže na osm a půl roku za mříže.

"Věrčík se vesměs od začátku netajil tím, že k domům Tomáše Hrdinky a jeho tchána nálože dával. Původně avizoval, že by byl ochoten vypovídat nově, ale nakonec si to rozmyslel," popsal rozhodnutí předseda senátu Jaroslav Sukaný.

Obžalovaného Milana Rudolfa popsala policie jako mozek celé operace a brněnský soud mu proto vyměřil devět let vězení. Vrchnímu soudu v Olomouci se však nepodařilo doručit Rudolfovi předvolání.

"Milan Rudolf sice poslal po svém obhájci papír, aby se řízení konalo v jeho nepřítomnosti, ale to je možné jedině tehdy, pokud mu byla doručena obsílka," vysvětlil Sukaný formální nedostatky, kvůli kterým soud včera obvinění proti Rudolfovi neprojednával.
 
Pro sedmatřicetiletého Milana Rudolfa vyslal soud v pondělí ráno policii, ta ho však v jeho bydlišti nezastihla. "Jeho otec tvrdí, že se zdržuje v Turecku," uvedl soudce. Pokud se nepodaří Rudolfovi doručit obsílku, přijde na řadu příkaz k zatčení.

Milan Rudolf popírá, že by s Věrčíkem požadovali po závodníkovi Hrdinkovi 23 miliony. Rovněž odmítá účast na dvou výbuších v létě roku 2003, které poškodily dům Tomáše Hrdinky a jeho tchána v Šaraticích na Vyškovsku. Hrdinka je v zahraničí a jeho vyjádření se MF DNES nepodařilo získat.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze