Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vydělali všichni kromě okruhu. Ten skončí ve ztrátě 15 milionů

Karel Abraham starší, otec českého motocyklového závodníka, na automotodromu v Brně. | foto: Radek Miča, MAFRA

16 2010
Hospodští v Brně zase měli žně, zdejší hotely opět byly plné a taxikáři se téměř nezastavili. A přece se našel někdo, kdo na Velké ceně prodělal. "Budeme to my," říká Karel Abraham, jenž je spoluvlastníkem pořádajícího Masarykova okruhu.

Podle zdejší ředitelky Ivany Ulmanové vyjde závod na 87 milionů korun, výnosy jsou však o 15milionů nižší! "Všude ve světě stát tyto závody dotuje, protože jsou pro něj obří reklamou. Navíc lidé utratí za ubytování, benzin či jídlo, což znamená přínos DPH do státního rozpočtu. U nás však vláda vůbec nijak nepřispívá," zlobí se Abraham.

Okruh prodělal navzdory tomu, že vstupenky letos zdražily a nešlo je koupit na jednotlivé dny, ale jen jako víkendové, navzdory skvělé návštěvě celkem 238 tisíc diváků.

"Všude ve světě se staví nové okruhy, které mají zájem mistrovství světa pořádat. I proto se neustále zdražuje poplatek, který se za pořádání platí Dorně (organizátor MS). A když zaplatím dvakrát víc než loni, zdraží se další věci, pak musím logicky zdražit i já. Lidé nadávají, ale jinak to bohužel nejde," řekl Abraham.

Jelikož loni hospodaření okruhu skončilo ve ztrátě 23, 2 milionu korun a plusový nemá být ani letošní rok, vedení Automotodromu Brno uvažuje, že se už příští rok zbaví většiny závodů.

"Chceme udržet mistrovství světa silničních motocyklů, ostatní světové šampionáty nejspíš pustíme," uvedl Abraham. Měl tím na mysli šampionát cestovních vozů a superbiky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze